• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Dnia 28 stycznia 2024 r. dzieci i młodzież z naszej szkoły, jak co roku, z zapałem przystąpiła do zbiórki podczas 32 Finału WOŚP. Hasłem tegorocznej zbiórki brzmiało: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Zbiórka odbywała się z miejscach najbardziej uczęszczanych przez mieszkańców czyli w okolicach Kościoła i na rynku w Daleszycach. O godzinie 16.00 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się też podczas występów w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach. Występowali w Orkiestrze Dętej, śpiewali  oraz tańczyli z zespołem Kryształki oraz grali na instrumentach.

Z klas młodszych 1-3 zbierało 10 zuchów (Ewa Kosmala, Julia Stojek, Katarzyna Rychel, Marcel Pilarek, Maria Furmanek, Gabriela Ozga, Julia Borek, Barbara Zychowicz, Małgorzata Lasek, Barbara Jaroń) a z klas 4-8 zbierało 7 wolontariuszy (Maja Krzemińska, Antoni Krzywicki, Kamil Ostrowski, Franciszek Pietrowski, Adrian Brelak, Laura Kwiatkowska, Amelia Czuba).

Małgorzata Lasek zajęła drugie miejsce wśród wolontariuszy z największą zebraną kwotą.

W puszce znajdowało się 1602,43 zł

Łącznie zebraliśmy kwotę: 11254,14 zł.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy i liczymy że będą z nami „Do końca świata i nawet jeden dzień dłużej”.

Nad uczniami sprawowali opiekę nauczyciele: Jowita Kiślak, Aneta Oszczepalska, Joanna Pala i Edyta Świder.

• Karnawałowa Szkolna Dyskoteka

• 8 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-8. Inicjatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Robertem Puchałą. Karnawał, to najlepszy czas na chwilę relaksu przy muzyce i wspólną zabawę. W tym roku dyskoteka powiązała się z obchodami „tłustego czwartku”, a więc, jak najlepiej spalić kalorie, jeśli nie poprzez taniec? Odbyły się również konkursy, a nagrodami w zabawie były oczywiście… pączki.

Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki, a integracja z klasami była szczególnie zauważalna we wspólnych wykonaniach takich tańców jak: Macarena, Chocolate choco choco, Taniec belgijski czy znany wszystkim utwór Jedzie pociąg z daleka. Jak widać nasi uczniowie świetnie wykorzystują możliwość „poskromienia parkietu” bez wytchnienia. Wydaje się, iż poprzez taką muzykę i taniec lepszej integracji nie trzeba. Dyskoteka wszystkim podobała się uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

Robert Puchała

nauczyciel ZSP w Daleszycach

• Gminny Turniej Minisiatkówki Chłopców klas IV-VI.

• 22 stycznia 2024 roku w Niestachowie odbył się Gminny Turniej Minisiatkówki Chłopców klas IV-VI. Wzięło w nim udział drużyny ze szkół podstawowych w Niestachowie, Sukowie, Sierakowie i Daleszycach , które zagrały systemem „Każdy z każdym”. Po emocjonujących pojedynkach nasza drużyna ostatecznie zajęła IV miejsce. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę:

1. Mikołaj Piotrowski 6c
            2. Ksawery Mazurczak 6c