Nawigacja

 • VII Wigilia Misyjna

  15 grudnia 2014 w holu bł. Jana Pawła II odbyła się „VII Wigilia Misyjna” – spotkanie uczniów należących do Młodzieżowego Koła Przyjaciół Misji Oblackich z przedstawicielami zgromadzenia misyjnego ze Świętego Krzyża. Gościliśmy Ojca Dr. Wojciecha Popielewskiego – Mistrza Nowicjuszy  i  Braci z nowicjatu Zgromadzenia Oblatów Maryi  Niepokalanej z Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego.

  Spotkanie rozpoczęło się od słów powitania wypowiedzianych przez pana Dyrektora Jana Cedro, który podkreślił znaczenie  siedmioletniej przyjaźni łączącej Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Zgromadzenie Oblackie ze świętokrzyskiego Klasztoru. Ojciec Wojciech przekazał na ręce pana Dyrektora świąteczne życzenia wraz z symboliczną choinką: miniaturowym cyprysem udekorowanym złotymi bombkami.

  Ola i Wiktoria - harcerki z 43 Drużyny Starszoharcerskiej działającej w naszej szkole oraz Kasia, uczennice zaangażowane w dzieła wolontariackie, wypowiedziały słowa wdzięczności za pracę misjonarzy na rzecz ludzi ubogich na całym świecie, za pracę ewangelizacyjną i zapewniły w imieniu uczniów skupionych w Młodzieżowym Kole Przyjaciół Misji Oblackich o modlitwie w intencjach misyjnych, co jest zgodne z ideą realizacji duchowego testamentu po naszym Patronie  – bł. Janie  Pawle II.

  Przy blasku Betlejemskiego Światełka Pokoju, przywiezionego przez naszych harcerzy z Łysej Polany (miejsce przekazania przez słowackich skautów palącej się świecy z Ziemi Świętej), wsłuchiwaliśmy się w słowa Ojca Wojciecha na temat życia z wierze, w szacunku do innych oraz o  potrzebie zawierzenia Bogu własnej przyszłości. Szczególnym momentem spotkania były świadectwa, jakie złożyli nowicjusze.  Opowiedzieli historie swojego powołania, relacjonując ciekawe wydarzenia związane z życiem na Świętym Krzyżu.

  Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnego śpiewu o Bożym Narodzeniu. Podobnie jak w ubiegłych latach nowicjusze przygotowali upominek dla każdego: kolędowy śpiewnik. Przy akompaniamencie gitary i bębnów śpiewaliśmy kolędy. Słowa pastorałki „Jest taki dzień” wyraziły trafnie otaczającą nas rzeczywistość: ciepły grudniowy dzień, fakt przebywania w grupie, którą łączą wspólne cele – miłość do Boga i dobro drugiego człowieka, uczucia przyjaźni i przywiązania do tego co piękne i ważne w życiu” – jak powiedział kiedyś Jan Paweł II: „ Nic nie może podważyć naszej ufności, tak jak nic nie może umniejszyć zachwytu nad wydarzeniem, które wspominamy. Dziś rodzi się Ten, który daje światu pokój”.

  W imieniu naszych Gości pragniemy podziękować za okazaną życzliwość i przekazać najlepsze życzenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły:

  „Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia”

  Wkrótce zdjęcia i relacja wideo z naszego spotkania.

 • Świąteczna paczka dowodem wrażliwych serc

  Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, wzorując się na idei „Szlachetnej Paczki”, ogłosił przed Bożym Narodzeniem akcję „Świąteczna Paczka”. Jej celem było przygotowanie około 15 paczek – tak, aby obdarować potrzebujących kolegów i ich rodziny. Uczniowie poproszeni zostali o to, by przynieśli różnego rodzaju produkty żywnościowe, z których w gronie klasowym przygotują piękną paczkę

  czytaj i zobacz więcej

 • Betlejemskie Światło Pokoju…

  Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna harcerska i skautowa akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa. Symbolizuje ono ciepło, pokój i nadzieję. W związku z tym tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Akcję zapoczątkowały w 1986 roku Radio i Telewizja w Linzu jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących.


  czytaj i zobacz więcej

 • Spotknie z Rodzicami

  15 grudnia 2014r. o godz.17.00 odbędzie się spotkanie Rodziców z Dyrektorem Szkoły, nauczycielami oraz wychowawcami. Zebranie rozpocznie  wykład pani Anny Gromak pt."Jak mądrze kochać dziecko" .

  Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

 • "Hour of Code" - "Godzina Kodowania" w naszej szkole.

  "Hour of Code" - "Godzina Kodowania" w naszej szkole.

  W dniach 8 – 14 grudnia 2014r. na całym świecie obchodzony jest Tydzień Edukacji Informatycznej - Computer Science Education Week. Zachęceni przez dyrektor Małgorzatę Snarską – z Microsoft „Partners in Education” pragniemy jako szkoła włączyć się w działania nazwane „Hour of Code” – czyli „Godzinę Kodowania”, podczas której Microsoft wraz z firmą Code.org będą uczyc programowania dzieci i młodzież we wszystkich krajach świata. Ta cenna inicjatywa wspierana jest przez takie osoby jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Chris Bosh. Będzie zatem okazja do studiowania informatyki od strony praktycznej: poznając proste sposoby programowania, rozwiązując różnego rodzaju łamigłówki, szukając cierpliwie i wytrwale rozwiązań, rozwijając przy tym wyobraźnię, logiczne myślenie i ucząc się kreatywnych sposobów spędzania czasu. A wiele tych zadań - to praca w j. angielskim. Jest to oferta dla Was, drodzy uczniowie, którzy już wkrótce podejmiecie decyzje o wyborze szkoły i zawodu.

   Uczniowie klas I i II wezmą udział w Godzinie Kodowania podczas zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez p. Bożenę Kraj i p. Tomasza Kosakiewicza, którzy wcześniej zapoznali się z materiałami i scenariuszami przesłanymi z Microsoft – Polska. Uczniów klas trzecich zachęcamy do udziału w tym programie po egzaminie próbnym. Wszyscy uczniowie, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w zajęciach w wyznaczonym czasie, mogą realizować zadania samodzielnie. Ci, którzy zrealizują  zadania w domu czy w szkole, mogą otrzymać pamiątkowy certyfikat i pochwalić się nim na forum klasy. Uczniami, którzy zostali uhonorowani tym ważnym dokumentem jest Damian Doleziński oraz Grzegorz Witkowski, którzy w tym roku, jako szkolni ambasadorzy "Hour of Code" - będą wśród uczniów promowali to działanie. Mamy już dwie dziewczynki - ambasadorki. Są to: Ania Kołbuc i Kinga Raczyńska. Gratulacje!

  Poniżej świetne filmy promocyjne naszego programu. A wybrane zadania uczące programowania są tutaj. Pracujcie w j. angielskim - ptak musi dotrzec do niesfornej świnki. Nie podoba nam się pewien upiorny stworek uwielbiający słoneczniki. Można przeskoczyc, ale trudniej będzie nauczyc się kodu na tym poziomie. Zadanie 2 - typowe dla dziewczynek - nie tyko małych - Frozen. W każdym zadaniu - w lewym dolnym rogu są krótkie filmy instruktażowe. Zachęcamy do nauki programowania. 

                                                                                                                                               B. Kraj i T. Kosakiewicz

  INSTRUKTAŻ i wprowadzenie

  ZADANIE 1                          ZADANIE 2                                               WIĘCEJ - samodzielne programowanie też

  1. FILM PROMOCYJNY "Hour of Code"

  2. "Programming is cool"

   

 • Uczniowie Gimnazjum otrzymają stypendium

   

  Uczniowie Gimnazjum otrzymają po dwa tysiące złotych stypendium

   czytaj więcej w Echo Dnia z dnia 03.12.2014r  

 • Moją pasją jest historia…

  Pasją Wiktora Sabata z klasy I c jest historia. Zainteresowania dziejami kraju i świata pojawiły się w 4 klasie szkoły podstawowej.

  „Najbardziej w historii świata interesują mnie walki zbrojne i  broń, jaką w nich walczono.  Ponadto pasjonuję się obiektami kulturowymi lub religijnymi, historią od starożytności po czasy współczesne”.

  Pasja Wiktora idzie w parze z sukcesami w konkursach o tematyce historycznej. W szóstej klasie zajął drugie miejsce w konkursie gminnym pod tytułem „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej” .     

  Oto jego trofea:
   

 • Dykoteka andrzejkowa

  27 listopada 2014 roku odbyła się andrzejkowa dyskoteka szkolna. Inicjatorem imprezy dla uczniów naszego Gimnazjum był Samorząd Uczniowski. Uczestnicy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki. Samorząd przygotował  świetne zabawy w których uczestniczyli wszyscy uczniowie. W trakcie imprezy wybrano króla i królową „balu”  Po skończonej dyskotece wszyscy w dobrych humorach udali się szczęśliwie do domu.

  Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom, którzy poświęcili swój popołudniowy czas, abyśmy mogli tanecznie spędzić czwartkowe popołudnie.   Zobacz zdjęcia

 • Będziemy pomagać zwierzakom

  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach zwraca szczególną uwagę na to, by nie tylko uczyć, ale i wychowywać, wpajać młodzieży dobroć, tolerancję, szacunek dla innych, chęć niesienia pomocy. Samorząd Uczniowski stara się, by współpracować w tym zakresie z dyrekcją szkoły  Czytaj więcej

 • Jeszcze raz o Kamili !!!

 • WYCIECZKI DO CENTRUM GEOEDUKACJI W KIELCACH

   

  25 i 26 listopada 2014  uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczkach do Centrum Geoedukacji w Kielcach.

  Program wycieczek obejmował:
  - zwiedzanie  Galerii Ziemi

  - podróż do wnętrza Ziemi kapsułą 5D

  - wirtualną podróż po najdłuższej jaskini w Górach Świętokrzyskich – Chelosiowej Jamie

  - warsztaty – szlifowanie skał 

  Oglądaliśmy  także wystawę fotograficzną poświęconą osobliwościom  Gór   Świętokrzyskich na której odnaleźliśmy 7 prac – zdjęć, wykonanych przez naszych uczniów- uczestników konkursu „Geo-geniusz”.

 • Spotkanie z Filharmonią.

  24 listopada w naszej szkole miało miejsce Spotkanie z Filharmonią. Tematyką koncertu to „Szczypta klasyki – skąd znamy tę muzykę”?. Nieczęsto dorośli, a zwłaszcza młodzież ma kontakt z muzyką klasyczną. Wirtuozowsko wykonane przez muzyków Filharmonii 

  czytaj więcej

 • Turniej Badmintona

  Badminton staje się sportem powszechnym, bowiem zrzesza coraz więcej zwolenników. Dowodem tego był liczny udział grających  w pierwszej rundzie ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGII BADMMINTONA w dniu 26.11.2014r.

            Drużyna chłopców z Gimnazjum im. J.P. II w Daleszycach

   zajęła I miejsce. Taki początek  sezonu 2014/15 w Świętokrzyskiej Lidze Badmintona to miła niespodzianka i powód do dumy

  Czytaj i zobacz więcej.

 • Dyskoteka

   Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza uczniów naszej  szkoły na dyskotekę andrzejkowa, która odbędzie się 27 listopada 2014 r o godzinie 15.30. Gwarantujemy dobrą zabawę i świetną muzykę. Na wszystkich czekają wspaniałe wróżby andrzejkowe.

 • Podsumowaniu Konkursu Plastyczno - Fotograficznego,

  21 listopada w Chmielnickim Centrum Kultury już po raz czternasty uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych spotkali się na podsumowaniu Konkursu Plastyczno - Fotograficznego Plastykalia, w którym udział brali wychowankowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach.       Czytaj więcej  i zobacz zdjęcia

   

   

 • 10 polskich nauczycieli na światowej liście MIEE 2015

        

  Portal PC WORLD powołując się na informacje Microsoft Polska podaje: 

  "Dziesięciu nauczycieli z Polski znalazło się w grupie najbardziej innowacyjnych nauczycieli (Microsoft Innovative Educator Expert - MIE Expert) na świecie.  

  Konkurs na najbardziej innowacyjne placówki edukacyjne oraz nauczycieli realizowany jest od 10 lat w ramach globalnego programu Microsoft in Education. To inicjatywa skierowana do nauczycieli wszystkich przedmiotów we wszystkich typach szkół, zaś jego celem jest nie tylko wyróżnianie, ale wspieranie w rozwoju nagrodzonych. Mogą liczyć na darmowe szkolenia, zapewnienie udziału w konferencjach czy pomoc w nawiązywaniu kontaktów w kraju i zagranicą. Nauczyciele mogą korzystać z portalu Microsoft Educator Network, który udostępnia m.in. materiały dydaktyczne, scenariusze lekcyjne, dobre praktyki, bezpłatne narzędzia informatyczne czy kursy e-learningowe".

  Cieszymy się, że wśród grona laureatów światowego konkursu (kilka międzynarodowych komisji jurorskich w innych krajach świata decydowało o wyborze), znalazła się nauczycielka naszej szkoły p. Bożena Kraj, która w tym roku będzie uczestniczyć w specjalnym programie Microsoft Innovative Educator Expert - promując dobre praktyki eTwinning naszej szkoły oraz narzędzia ICT, pisząc artykuły na swoim blogu oraz na platformie Partners in Learning. Warto dodac, że wybrani laureaci, po sprawdzeniu ich umiejetności językowych (j. angielski), w tym pani Bożena, zostali zaproszeni do publikowania tygodniowych artykułów (500 - 1000 słów) każdego tygodnia na blogu edukacyjnym amerykańskiego Microsoft - LINK. Ważnym elementem tego światowego programu jest współpraca z MIEEs, edukatorami oraz webinaria.  Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że decyzją międzynarodowego Jury znależliśmy się na światowej liście innowacyjnych placówek edukacyjnych i ich  nauczycieli - Microsoft Innovative Educator Experts z całego świata. Gratulujemy sukcesu pani Bożenie Kraj, która jako ambasador eTwinning od kilku lat umiejętnie promuje ten europejski program i swoje nagrodzone projekty eTwinning na forum światowym. 

  Więcej: Lista        Blog: Microsoft                           Microsoft (artykuł i lista - link)                  Artykuł: Chip.pl

 • Konkurs recytatorski

  Dnia 19.11.2014r. osiemnastu uczniów naszej szkoły zaprezentowało się w XXV Konkursie Recytatorskim Świętokrzyskiej Poezji Ludowej, który  odbył się w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach . Każdy z uczestników recytował przygotowany wiersz poety ludowego.     czytaj wiecej

 • Światowy sukces Kamili !!!

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki