Nawigacja

 • Pierwszy dzień ferii na lodowisku

  16.02.2015r. to dzień, który pozwolił rozpocząć ferie radośnie i optymistycznie. Szczęśliwie wróciliśmy z lodowiska, bez gipsu, bez ran, a za to z uśmiechami na twarzach oraz umiejętnością jazdy na łyżwach lub chociażby poruszania się po lodzie.

  czytaj i zobacz więcej

 • Gimbal 2015---Poloneza czas zacząć…

  Tym uroczystym tańcem 14 lutego 2015r. rozpoczął się tradycyjny bal gimnazjalny uczniów klas trzecich. 
          Następnie, dyrektor naszej szkoły, Jan Cedro, powitał zebranych gości: burmistrza Daleszyc, pana Dariusza Meresińskiego, dyrektorów szkół podstawowych, wychowawców, nauczycieli, rodziców i oczywiście trzecioklasistów.

  czytaj i zobacz więcej

 • Bal Gimnazjalny 2015: polonez

 • UWAGA TRZECIOKLASIŚCI !!!

  Uczniowie klas trzecich, którzy chcą jechać do Oświęcimia proszeni są o zapisanie się i wpłacenie zaliczki w kwocie 20 zł. do Pani Moniki Parkity w terminie od 2 do 4 marca. Zgłoszenie i wpłata upoważni mnie do rezerwacji zwiedzania.  

  Małgorzata Lucińska

 • Targi Edukacyjne szansą na rozwianie wątpliwości co do wyboru szkoły…

  Dnia 12 lutego 2015r. uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w XX Targach Edukacyjnych, odbywających się w Kielcach. Swoją ofertę przedstawiały tam szkoły średnie, uczelnie wyższe oraz placówki i instytucje wspierające młodzież w wyborze szkoły lub zawodu.

  czytaj i zobacz więcej

 • Spotkanie z Filharmonią.

  09 lutego w naszej szkole w ramach godzin wychowawczych odbyło się Spotkanie z Filharmonią. Tematyka koncertu była niecodzienna, ponieważ związana z twórczością operową pt: „Opera to nie takie straszne”. Nieczęsto dorośli, a zwłaszcza młodzi ludzie mają kontakt z tego rodzaju muzyką. Dlatego też występ artystów wzbudził nie lada emocje.

  czytaj i zobacz więcej

 • Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

 • Najlepsi uczniowie

  Imię i nazwisko klasa średnia
  Wiktoria Ostrowska Ia 4,71

   Aleksandra Mochocka

   Wiktoria Paluch

  Wiktoria Parkita

  Julia Zwierzyńska

  Ib

  5,00

  4,8

  4,7

  4,7

  Julia Stepień

  Weronika Harabin

  Ic

  5,07

  4,71

  Piotr Chotpiany  Id 4,64
  Anna Kołbuc Ie 4,92

  Natalia Rosół

  Julia Hińcza

  Agnieszka Michalczyk

  Krzysztof Łukawski

   

  IIa

  5,3

  5,1

  5,1

  4,8

   

  Sara Bernat

  Katarzyna Wróblewska

  IIb

  5,3

  5,2

  Weronika Iwan

  Kinga Stępień

  Bartosz Chmielewski

  Kacper Kobryń

  Karolina Wójcik

  IIc

  4,87

  4,87

  4,80

  4,80

  4,73

  Emilia Fortuńska

  Dominika Miszczyk

  Klaudia Sławecka

  Kinga Żak

  Katarzyna Piwońska

   

   

  IId

  5,47

  5,20

  5,13

  5,07

  5,07

   

  Natalia Mróz

  Klaudia Wilk

  IIe

  5,00

  4,8

  Barbara Baryś

  Karolina Borek

  Sonia Baran

  Konrad Podgórski

  IIIa

  5,27

  5,07

  4,93

  4,87

  Katarzyna Zemsta IIIb 5,29
  Marcin Dziedzic IIIc 5,1

  Natalia Kapela

  Mikołaj Klimek

  Anna Pietrowska

  IIId

  4,93

  4,80

  4,73

  Natalia Jaworska

  Sebastian Prędota

  IIIe

  4,40

  4,40

   

   

 • Wyjazd na Słowację - projekt Comenius

  W związku z realizowanym projektem „ORBIS PICTUS - keep it balanced” i planowanym wyjazdem na Słowację – marzec 2015, informujemy, że eliminacje konkursowe odbędą się w nadchodzącym tygodniu.

  1. Test  z wiedzy o Słowacji – środa - 11.02 (trzecia godzina lekcyjna)
  2. Egzamin ustny z j. angielskiego – czwartek - 12.02

  Wszyscy chętni do udziału w eliminacjach proszeni są o zgłaszanie się do pani Anny Bieniasz - najpózniej do 9.02. - poniedziałek. Prosimy o dostarczenie do pani Małgorzaty Kułagi - pisemnej informacji na temat szkolnej aktywności, potwierdzonej przez nauczycieli - do środy 11.02. Chętni do przyjęcia gości z projektu, podaczas ich wizyty w Daleszycach - przynoszą pisemną deklarację podpisaną przez rodziców.

  W eliminacjach uczestniczą chętni uczniowie, którzy jeszcze nie brali udziału w wyjazdach zagranicznych projektu.

 • Spotkanie z rodzicami

  29 stycznia 2015r. o godz.17.00 odbędzie się spotkanie Rodziców z Dyrektorem Szkoły, nauczycielami oraz wychowawcami. Zebranie rozpocznie  wykład dotyczący motywowania dzieci do nauki.

  Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA

  Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie matematycznym - PANGEA. Pierwszy etap odbędzie się w szkole dnia 3 marca 2015r. Zgłoszenia udziału należy kierować do p. A. Janic lub p. T. Kosakiewicza do końca bieżącego tygodnia, czyli do 30 stycznia 2015r.

  Regulamin konkursu kliknij TUTAJ

  Strona konkursu kliknij TUTAJ

  ZAPRASZAMY

 • Nagroda w światowym konkursie Microsoft

  NAGRODA w światowym konkursie Microsoft

  Konkurs na najbardziej innowacyjne placówki edukacyjne oraz nauczycieli realizowany jest od 10 lat w ramach globalnego programu Microsoft in Education. Już czterokrotnie - od 2011 roku, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach uczestniczyło w kilkuetapowym konkursie Ogólnopolskiego Forum Innowacyjnych Szkół i Nauczycieli, zorganizowanym przez Microsoft, Głos Nauczycielski i OEIiZK w Warszawie. Mieliśmy zaszczyt jako szkoła dojść do finału, prezentując dobre praktyki edukacyjne. Od dwóch lat, w uznaniu naszych działań,  jesteśmy zapraszani do uczestnictwa w centralnych obchodach Dnia Edukacji, organizowanych na Zamku Królewskim w Warszawie.

            W roku 2014, formuła konkursu zmieniła swój charakter – wszystkie materiały opracowywane są w j. angielskim na amerykańskiej platformie edukacyjnej, a decyzje podejmowane są poza Polską - przez kilka grup ekspertów, odpowiedzialnych za poszczególne kontynenty oraz Centralne Biuro Microsoft w Redmonton, USA. Tym bardziej cieszymy się, że wśród grona tegorocznych laureatów – znalazło się dziesięciu nauczycieli z sześciu polskich szkół, w tym nauczycielka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach -  Bożena Kraj, która otrzymała tytuł Microsoft Innovative Educator Expert w uznaniu za kreatywność i wzorowe wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektach edukacyjnych. Warto dodać, że w ubiegłym roku nasza laureatka, ambasadorka projektów eTwinning w woj. świętokrzyskim, otrzymała wyróżnienie w zorganizowanym przez FRSE - Ogólnopolskim Konkursie „EDUinspiracje”, a projekty daleszyckiego gimnazjum zdobyły już dziesięć Krajowych i dziesięć Europejskich Odznak Jakości eTwinning.

            Nagrodą dla Microsoft Innovative Educator Experts i pani Bożeny jest udział w rocznym programie, który intensywnie wspiera rozwój kompetencji uczestników poprzez organizację warsztatów online, wsparcie technologiczne, prace w zamkniętych grupach na platformie Facebook i PiL oraz promocję dobrych praktyk edukacyjnych na Microsoft Educator Network. Minęło już kilkanaście tygodni od rozpoczęcia pracy w programie, warto zatem przytoczyć wypowiedź pani Bożeny na temat jej zadań w światowym projekcie Microsoft: „Tytuł MIEExpert dla mnie, jako nauczyciela Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, jest wspaniałą nagrodą i wyróżnieniem dla naszej placówki. Czuję się odpowiedzialna za to, aby w grupie 800 nauczycieli z ponad 150 krajów świata świecić dobrym przykładem. Cieszę się ogromnie, że zostałam niejako światowym „ambasadorem naszej szkoły”, której imię - Jana Pawła II jest już dobrze znane w naszym programie.   

            Z wielką radością przyjęłam wiadomość, że zostałam zakwalifikowana do pracy na stronie Microsoft Educator Network w Hot Topics i jestem autorką czterech artykułów na temat różnych aspektów pracy projektowej (jeden artykuł co dwa tygodnie). Co więcej, materiały z mojego blogu edukacyjnego Na Tropie TIK w Edukacji, przesyłane są na światową stronę News Radar. Aby ułatwić kontakty między uczestnikami programu, razem z koleżanką z Serbii, powołałyśmy do życia grupę MIEExpert15 na Linkedin; tym samym rozszerzamy naszą wiedzę o koleżankach i kolegach, odwołując się do ich doświadczeń w przebiegu kariery zawodowej. Do tej pory uczestniczyłam w sześciu warsztatach ekspertów, specjalistów w różnorodnych dziedzinach technologii, poznając najnowsze narzędzie TIK w edukacji, również dzięki wykorzystaniu darmowych aplikacji lub wersji wdrożeniowych, udostępnionych dla uczestników. Po rocznym kursie i tegorocznym egzaminie otrzymałam tytuł: Microsoft Innovative Trainer Master.

           Codziennie korzystam z mojego konta na Twitterze i Facebooku, zdobywając na bieżąco wiedzę o tym, co dzieje się ciekawego w świecie edukacji, technologii, szczególnie zwracając uwagę na metodykę nauczania języków obcych. Kilka tygodni temu, z wielkim wzruszeniem, udzieliłam wywiadu na stronę Daily EdVentures, prowadzonej przez Anthony Salcito, przewodniczącego Worldwide Education, Microsoft Corp; była to szczególna okazja, aby opowiedzieć o naszej szkole, jej osiągnięciach i planach na przyszłość. Ważnym wydarzeniem programu była wizyta w Wielkiej Brytanii: zwiedzanie nowoczesnej szkoły „Academia Cornvaliis” w Maidstone (hrabstwo Kent) oraz uczestnictwo w konferencjach i warsztatach, zorganizowanych w ramach BETT - British Educational Training and Technology Show  w Londynie”. 

 • II runda w Świętokrzyskiej Lidze Badmintona zakończyła się sukcesem

   II runda w Świętokrzyskiej Lidze Badmintona zakończyła się sukcesem dla Piotra Choptianego z Gimnazjum J.P II w Daleszycach, który 21 stycznia bieżącego roku zdeklasował rywali zajmując I miejsce w Finale

  BRAVO .

  Całkiem nieźle poradzili sobie nasi gimnazjaliści

   w składzie:

  Dziewczyny

  Ożibko Weronika

  Armańska Wiktoria

  Kruk Ola

  Sobieraj Sylwia

  Dziarmaga Wiktoria

  Stachurska Julia

  Mazurczak Patrycja

  Bąk Monika

  Chłopcy

  Maciejski Bartłomiej

  Zugmunt Patryk

  Kraiński Kuba

  Zwierzyński Bartek

  Choptiany Piotr

  Mazur Karol

 • Sportowa przygoda – cicha pasja Jakuba

  Moja przygoda ze sztukami walki zaczęła się, gdy miałem 5 lat. Osobą która zachęciła mnie do uprawiania sztuk walki był mój brat Tomasz Kowalski, który jest obecnie Narodowym Mistrzem Świata w May Thai.
  Pierwszą dyscypliną, która mnie zafascynowała był King Boxing. Trenowałem ją dwa lata. Kolejnym krokiem w mojej „karierze” było Judo, które ćwiczyłem pod okiem mistrzyni Polski.
  W wieku 11 lat trafiłem na trening Karate i zafascynowany tą dyscypliną, postanowiłem rozwijać się w tym kierunku. Moim trenerem był mistrz Polski.....    Czytaj więcej i zobacz zdjęcia

   

 • Świętokrzyski Turniej Innowacji i Kreatywności - eliminacje

  Wszystkich chętnych uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności dla gimnazjalistów. Celem turnieju jest m.in. rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, postaw kreatywnych, umiejętności pracy w grupie oraz popularyzacja wiedzy na temat innowacyjności.

  W przyszłym tygodniu przeprowadzimy eliminacje do konkursu, w których wezmą udział trzyosobowe drużyny. Zwycięska grupa bedzie reprezentować naszą szkołę w tym turnieju.

  Trzyosobowe drużyny gimnazjalistów czekają m.in. zmagania z grami i zagadkami logicznymi oraz quizem wiedzy.

  Grupy można zgłaszać do p. A. Janic i p. T. Kosakiewicza.

  Regulamin i więcej informacji znajduje się TUTAJ

 • Najlepsi z najlepszych

  Bezkonkurencyjne zwycięstwo uczniów z klasy II a. Brawo !

  Już po raz XV przeprowadzona została w szkołach , pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, akcja „Góra Grosza””. Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje

  czytaj wiecej

 • XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ GODNEJ OPIEKI SENIORÓW

   Pod takim hasłem 11.01.2015 roku grała cała Polska. 24 wolontariuszy pod czujnym okiem swoich nauczycieli: E. Świder, B. Czudaj – Mikulskiej, J. Pali, A.Chrapkiewicz  kwestowało na ulicach naszego miasta     

     
  czytaj dalej

   
 • Taniec - moja pasja

  Jako mała dziewczynka marzyłam, aby tańczyć, trenować w szkole tanecznej, być oklaskiwaną przez tysiące ludzi.

  Na początku moją sceną była kuchnia, a widownią - mama, tata, siostra, babcia oraz ciocia. Klaskali tak głośno, że aż przechodziły mnie ciarki........

  czytaj więcej

 • Comenius - eliminacje do Grecji - regulamin

  W związku z realizowanym projektem „ORBIS PICTUS - keep it balanced” i planowanym wyjazdem do Grecji – maj 2015, informujemy, że zgodnie z informacją z grudnia, eliminacje konkursowe odbędą się w nadchodzącym tygodniu.

  1. Test  z wiedzy o Grecji – środa (trzecia godzina lekcyjna)
  2. Egzamin ustny z j. angielskiego – czwartek

   

  Wszyscy chętni do udziału w eliminacjach proszeni są o zgłaszanie się do pani Anny Bieniasz lub pani Bożeny Kraj.

  Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wyjazdów w ramach projektu Comenius.

 • Szkolna Wigilia

  18 grudnia w naszym Gimnazjum odbyła się wigilia szkolna. Jej uświetnieniem były Jasełka przygotowane przez panie: Lucynę Strach, Justynę Brelak, Joannę Palę i pana Roberta Puchałę. Obsada bardzo ciekawie przedstawiła losy Marii i Józefa poszukujących schronienia w Betlejem, narodzenie Jezusa oraz związane z tym biblijne wydarzenia.Dzięki odtworzeniu ról w iście aktorski sposób, przedstawienie wprawiło widzów w nastrój refleksji, czasami wprowadzało w atmosferę grozy ale również było źródłem humoru.

  czytaj i zobacz zdjęcia

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki

 

Odwiedziny

Ilość odwiedzin: 1398883