Nawigacja

 • Nagroda w światowym konkursie Microsoft

  NAGRODA w światowym konkursie Microsoft

  Konkurs na najbardziej innowacyjne placówki edukacyjne oraz nauczycieli realizowany jest od 10 lat w ramach globalnego programu Microsoft in Education. Już czterokrotnie - od 2011 roku, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach uczestniczyło w kilkuetapowym konkursie Ogólnopolskiego Forum Innowacyjnych Szkół i Nauczycieli, zorganizowanym przez Microsoft, Głos Nauczycielski i OEIiZK w Warszawie. Mieliśmy zaszczyt jako szkoła dojść do finału, prezentując dobre praktyki edukacyjne. Od dwóch lat, w uznaniu naszych działań,  jesteśmy zapraszani do uczestnictwa w centralnych obchodach Dnia Edukacji, organizowanych na Zamku Królewskim w Warszawie.

            W roku 2014, formuła konkursu zmieniła swój charakter – wszystkie materiały opracowywane są w j. angielskim na amerykańskiej platformie edukacyjnej, a decyzje podejmowane są poza Polską - przez kilka grup ekspertów, odpowiedzialnych za poszczególne kontynenty oraz Centralne Biuro Microsoft w Redmonton, USA. Tym bardziej cieszymy się, że wśród grona tegorocznych laureatów – znalazło się dziesięciu nauczycieli z sześciu polskich szkół, w tym nauczycielka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach -  Bożena Kraj, która otrzymała tytuł Microsoft Innovative Educator Expert w uznaniu za kreatywność i wzorowe wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektach edukacyjnych. Warto dodać, że w ubiegłym roku nasza laureatka, ambasadorka projektów eTwinning w woj. świętokrzyskim, otrzymała wyróżnienie w zorganizowanym przez FRSE - Ogólnopolskim Konkursie „EDUinspiracje”, a projekty daleszyckiego gimnazjum zdobyły już dziesięć Krajowych i dziesięć Europejskich Odznak Jakości eTwinning.

            Nagrodą dla Microsoft Innovative Educator Experts i pani Bożeny jest udział w rocznym programie, który intensywnie wspiera rozwój kompetencji uczestników poprzez organizację warsztatów online, wsparcie technologiczne, prace w zamkniętych grupach na platformie Facebook i PiL oraz promocję dobrych praktyk edukacyjnych na Microsoft Educator Network. Minęło już kilkanaście tygodni od rozpoczęcia pracy w programie, warto zatem przytoczyć wypowiedź pani Bożeny na temat jej zadań w światowym projekcie Microsoft: „Tytuł MIEExpert dla mnie, jako nauczyciela Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, jest wspaniałą nagrodą i wyróżnieniem dla naszej placówki. Czuję się odpowiedzialna za to, aby w grupie 800 nauczycieli z ponad 150 krajów świata świecić dobrym przykładem. Cieszę się ogromnie, że zostałam niejako światowym „ambasadorem naszej szkoły”, której imię - Jana Pawła II jest już dobrze znane w naszym programie.   

            Z wielką radością przyjęłam wiadomość, że zostałam zakwalifikowana do pracy na stronie Microsoft Educator Network w Hot Topics i jestem autorką czterech artykułów na temat różnych aspektów pracy projektowej (jeden artykuł co dwa tygodnie). Co więcej, materiały z mojego blogu edukacyjnego Na Tropie TIK w Edukacji, przesyłane są na światową stronę News Radar. Aby ułatwić kontakty między uczestnikami programu, razem z koleżanką z Serbii, powołałyśmy do życia grupę MIEExpert15 na Linkedin; tym samym rozszerzamy naszą wiedzę o koleżankach i kolegach, odwołując się do ich doświadczeń w przebiegu kariery zawodowej. Do tej pory uczestniczyłam w sześciu warsztatach ekspertów, specjalistów w różnorodnych dziedzinach technologii, poznając najnowsze narzędzie TIK w edukacji, również dzięki wykorzystaniu darmowych aplikacji lub wersji wdrożeniowych, udostępnionych dla uczestników. Po rocznym kursie i tegorocznym egzaminie otrzymałam tytuł: Microsoft Innovative Trainer Master.

           Codziennie korzystam z mojego konta na Twitterze i Facebooku, zdobywając na bieżąco wiedzę o tym, co dzieje się ciekawego w świecie edukacji, technologii, szczególnie zwracając uwagę na metodykę nauczania języków obcych. Kilka tygodni temu, z wielkim wzruszeniem, udzieliłam wywiadu na stronę Daily EdVentures, prowadzonej przez Anthony Salcito, przewodniczącego Worldwide Education, Microsoft Corp; była to szczególna okazja, aby opowiedzieć o naszej szkole, jej osiągnięciach i planach na przyszłość. Ważnym wydarzeniem programu była wizyta w Wielkiej Brytanii: zwiedzanie nowoczesnej szkoły „Academia Cornvaliis” w Maidstone (hrabstwo Kent) oraz uczestnictwo w konferencjach i warsztatach, zorganizowanych w ramach BETT - British Educational Training and Technology Show  w Londynie”. 

 • II runda w Świętokrzyskiej Lidze Badmintona zakończyła się sukcesem

   II runda w Świętokrzyskiej Lidze Badmintona zakończyła się sukcesem dla Piotra Choptianego z Gimnazjum J.P II w Daleszycach, który 21 stycznia bieżącego roku zdeklasował rywali zajmując I miejsce w Finale

  BRAVO .

  Całkiem nieźle poradzili sobie nasi gimnazjaliści

   w składzie:

  Dziewczyny

  Ożibko Weronika

  Armańska Wiktoria

  Kruk Ola

  Sobieraj Sylwia

  Dziarmaga Wiktoria

  Stachurska Julia

  Mazurczak Patrycja

  Bąk Monika

  Chłopcy

  Maciejski Bartłomiej

  Zugmunt Patryk

  Kraiński Kuba

  Zwierzyński Bartek

  Choptiany Piotr

  Mazur Karol

 • Sportowa przygoda – cicha pasja Jakuba

  Moja przygoda ze sztukami walki zaczęła się, gdy miałem 5 lat. Osobą która zachęciła mnie do uprawiania sztuk walki był mój brat Tomasz Kowalski, który jest obecnie Narodowym Mistrzem Świata w May Thai.
  Pierwszą dyscypliną, która mnie zafascynowała był King Boxing. Trenowałem ją dwa lata. Kolejnym krokiem w mojej „karierze” było Judo, które ćwiczyłem pod okiem mistrzyni Polski.
  W wieku 11 lat trafiłem na trening Karate i zafascynowany tą dyscypliną, postanowiłem rozwijać się w tym kierunku. Moim trenerem był mistrz Polski.....    Czytaj więcej i zobacz zdjęcia

   

 • Świętokrzyski Turniej Innowacji i Kreatywności - eliminacje

  Wszystkich chętnych uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności dla gimnazjalistów. Celem turnieju jest m.in. rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, postaw kreatywnych, umiejętności pracy w grupie oraz popularyzacja wiedzy na temat innowacyjności.

  W przyszłym tygodniu przeprowadzimy eliminacje do konkursu, w których wezmą udział trzyosobowe drużyny. Zwycięska grupa bedzie reprezentować naszą szkołę w tym turnieju.

  Trzyosobowe drużyny gimnazjalistów czekają m.in. zmagania z grami i zagadkami logicznymi oraz quizem wiedzy.

  Grupy można zgłaszać do p. A. Janic i p. T. Kosakiewicza.

  Regulamin i więcej informacji znajduje się TUTAJ

 • Najlepsi z najlepszych

  Bezkonkurencyjne zwycięstwo uczniów z klasy II a. Brawo !

  Już po raz XV przeprowadzona została w szkołach , pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, akcja „Góra Grosza””. Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje

  czytaj wiecej

 • XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ GODNEJ OPIEKI SENIORÓW

   Pod takim hasłem 11.01.2015 roku grała cała Polska. 24 wolontariuszy pod czujnym okiem swoich nauczycieli: E. Świder, B. Czudaj – Mikulskiej, J. Pali, A.Chrapkiewicz  kwestowało na ulicach naszego miasta     

     
  czytaj dalej

   
 • Taniec - moja pasja

  Jako mała dziewczynka marzyłam, aby tańczyć, trenować w szkole tanecznej, być oklaskiwaną przez tysiące ludzi.

  Na początku moją sceną była kuchnia, a widownią - mama, tata, siostra, babcia oraz ciocia. Klaskali tak głośno, że aż przechodziły mnie ciarki........

  czytaj więcej

 • Comenius - eliminacje do Grecji - regulamin

  W związku z realizowanym projektem „ORBIS PICTUS - keep it balanced” i planowanym wyjazdem do Grecji – maj 2015, informujemy, że zgodnie z informacją z grudnia, eliminacje konkursowe odbędą się w nadchodzącym tygodniu.

  1. Test  z wiedzy o Grecji – środa (trzecia godzina lekcyjna)
  2. Egzamin ustny z j. angielskiego – czwartek

   

  Wszyscy chętni do udziału w eliminacjach proszeni są o zgłaszanie się do pani Anny Bieniasz lub pani Bożeny Kraj.

  Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wyjazdów w ramach projektu Comenius.

  REGULAMIN

 • Szkolna Wigilia

  18 grudnia w naszym Gimnazjum odbyła się wigilia szkolna. Jej uświetnieniem były Jasełka przygotowane przez panie: Lucynę Strach, Justynę Brelak, Joannę Palę i pana Roberta Puchałę. Obsada bardzo ciekawie przedstawiła losy Marii i Józefa poszukujących schronienia w Betlejem, narodzenie Jezusa oraz związane z tym biblijne wydarzenia.Dzięki odtworzeniu ról w iście aktorski sposób, przedstawienie wprawiło widzów w nastrój refleksji, czasami wprowadzało w atmosferę grozy ale również było źródłem humoru.

  czytaj i zobacz zdjęcia

 • Kolędowanie w Domu Seniora "Zielone Niwy"

  Dnia 19.12.2014r. miał miejsce wyjazd do Domu Seniora „Zielone Niwy”. Głównym celem było odśpiewanie kolęd oraz spędzenie czasu w towarzystwie starszych osób. Pragnęliśmy, w duchu świątecznej życzliwości, pokazać pensjonariuszom, iż nie pozostali sami, że młodzież pamięta o nich i chętnie spotyka się z nimi. W kolędowaniu tym udział wzięli: Sara Bernat, Dominika Mochocka, Natalia Olejnik, Katarzyna Ksel, Karolina Borek oraz Wiktor Tarłowski.

  czytaj więcej

 • Projekt Comenius "ORBIS PICTUS" - eliminacje do Grecji

  18.12.2014

  W związku z koniecznością wyłonienia 1 lub 2 uczniów na planowaną w maju wizytę roboczą projektu Comenius „Orbis Pictus – keep it balanced”w GRECJI, informujemy, że zgodnie z procedurą wyjazdu – w drugim tygodniu stycznia 2015 r. rozpocznie się sesja konkursowa eliminacji, w skład której wchodzą:

  1. Egzamin językowy (pisemny i ustny);
  2. Test – wiedza o Grecji.

  Ważna też jest znajomość szkolnych projektów unijnych i aktywność w projekcie i innych działaniach szkolnych.

  Daty, godziny i inne informacje będą podane na szkolnej stronie internetowej do piątku 9 stycznia 2015r.

  Ilość uczniów (1 lub 2) będzie potwierdzona  przez grecką szkołę podstawową w styczniu. Zapisy chętnych (pani Anna Bieniasz i pani Saternus) – do dnia 12 stycznia 2015.

  Niniejsze ogłoszenie zostało odczytane w klasach oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń 18 grudnia 2013.

 • To nie była wigilia

   1 grudnia 2014 r. nasi gimnazjaliści uczestniczyli w nietypowym i niezwykłym spektaklu – dramie  pt. „To nie była Wigilia”. Drama jest nowoczesną formą edukacji        przez działanie, to metoda rozwoju osobowości przez pobudzanie wyobraźni i wrażliwości. Jej istotą jest konflikt wzięty z życia, literatury lub po prostu wymyślony.

      Ten spektakl powstał na podstawie artykułu dotyczącego sytuacji autentycznej - śmierci bezdomnego człowieka na klatce schodowej w jednym z warszawskich bloków. Aktorzy razem z młodzieżą stworzyli trzy alternatywne zakończenia, aby za wszelką cenę uratować bezdomnego.

  czytaj więcej

 • VII Wigilia Misyjna

  15 grudnia 2014 w holu bł. Jana Pawła II odbyła się „VII Wigilia Misyjna” – spotkanie uczniów należących do Młodzieżowego Koła Przyjaciół Misji Oblackich z przedstawicielami zgromadzenia misyjnego ze Świętego Krzyża. Gościliśmy Ojca Dr. Wojciecha Popielewskiego – Mistrza Nowicjuszy  i  Braci z nowicjatu Zgromadzenia Oblatów Maryi  Niepokalanej z Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego.

  Spotkanie rozpoczęło się od słów powitania wypowiedzianych przez pana Dyrektora Jana Cedro, który podkreślił znaczenie  siedmioletniej przyjaźni łączącej Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Zgromadzenie Oblackie ze świętokrzyskiego Klasztoru. Ojciec Wojciech przekazał na ręce pana Dyrektora świąteczne życzenia wraz z symboliczną choinką: miniaturowym cyprysem udekorowanym złotymi bombkami.

  Ola i Wiktoria - harcerki z 43 Drużyny Starszoharcerskiej działającej w naszej szkole oraz Kasia, uczennice zaangażowane w dzieła wolontariackie, wypowiedziały słowa wdzięczności za pracę misjonarzy na rzecz ludzi ubogich na całym świecie, za pracę ewangelizacyjną i zapewniły w imieniu uczniów skupionych w Młodzieżowym Kole Przyjaciół Misji Oblackich o modlitwie w intencjach misyjnych, co jest zgodne z ideą realizacji duchowego testamentu po naszym Patronie  – bł. Janie  Pawle II.

  Przy blasku Betlejemskiego Światełka Pokoju, przywiezionego przez naszych harcerzy z Łysej Polany (miejsce przekazania przez słowackich skautów palącej się świecy z Ziemi Świętej), wsłuchiwaliśmy się w słowa Ojca Wojciecha na temat życia z wierze, w szacunku do innych oraz o  potrzebie zawierzenia Bogu własnej przyszłości. Szczególnym momentem spotkania były świadectwa, jakie złożyli nowicjusze.  Opowiedzieli historie swojego powołania, relacjonując ciekawe wydarzenia związane z życiem na Świętym Krzyżu.

  Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnego śpiewu o Bożym Narodzeniu. Podobnie jak w ubiegłych latach nowicjusze przygotowali upominek dla każdego: kolędowy śpiewnik. Przy akompaniamencie gitary i bębnów śpiewaliśmy kolędy. Słowa pastorałki „Jest taki dzień” wyraziły trafnie otaczającą nas rzeczywistość: ciepły grudniowy dzień, fakt przebywania w grupie, którą łączą wspólne cele – miłość do Boga i dobro drugiego człowieka, uczucia przyjaźni i przywiązania do tego co piękne i ważne w życiu” – jak powiedział kiedyś Jan Paweł II: „ Nic nie może podważyć naszej ufności, tak jak nic nie może umniejszyć zachwytu nad wydarzeniem, które wspominamy. Dziś rodzi się Ten, który daje światu pokój”.

  W imieniu naszych Gości pragniemy podziękować za okazaną życzliwość i przekazać najlepsze życzenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły:

  „Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia”

  Wkrótce zdjęcia i relacja wideo z naszego spotkania.

 • Świąteczna paczka dowodem wrażliwych serc

  Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, wzorując się na idei „Szlachetnej Paczki”, ogłosił przed Bożym Narodzeniem akcję „Świąteczna Paczka”. Jej celem było przygotowanie około 15 paczek – tak, aby obdarować potrzebujących kolegów i ich rodziny. Uczniowie poproszeni zostali o to, by przynieśli różnego rodzaju produkty żywnościowe, z których w gronie klasowym przygotują piękną paczkę

  czytaj i zobacz więcej

 • Betlejemskie Światło Pokoju…

  Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna harcerska i skautowa akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa. Symbolizuje ono ciepło, pokój i nadzieję. W związku z tym tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Akcję zapoczątkowały w 1986 roku Radio i Telewizja w Linzu jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących.


  czytaj i zobacz więcej

 • Spotknie z Rodzicami

  15 grudnia 2014r. o godz.17.00 odbędzie się spotkanie Rodziców z Dyrektorem Szkoły, nauczycielami oraz wychowawcami. Zebranie rozpocznie  wykład pani Anny Gromak pt."Jak mądrze kochać dziecko" .

  Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

 • "Hour of Code" - "Godzina Kodowania" w naszej szkole.

  "Hour of Code" - "Godzina Kodowania" w naszej szkole.

  W dniach 8 – 14 grudnia 2014r. na całym świecie obchodzony jest Tydzień Edukacji Informatycznej - Computer Science Education Week. Zachęceni przez dyrektor Małgorzatę Snarską – z Microsoft „Partners in Education” pragniemy jako szkoła włączyć się w działania nazwane „Hour of Code” – czyli „Godzinę Kodowania”, podczas której Microsoft wraz z firmą Code.org będą uczyc programowania dzieci i młodzież we wszystkich krajach świata. Ta cenna inicjatywa wspierana jest przez takie osoby jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Chris Bosh. Będzie zatem okazja do studiowania informatyki od strony praktycznej: poznając proste sposoby programowania, rozwiązując różnego rodzaju łamigłówki, szukając cierpliwie i wytrwale rozwiązań, rozwijając przy tym wyobraźnię, logiczne myślenie i ucząc się kreatywnych sposobów spędzania czasu. A wiele tych zadań - to praca w j. angielskim. Jest to oferta dla Was, drodzy uczniowie, którzy już wkrótce podejmiecie decyzje o wyborze szkoły i zawodu.

   Uczniowie klas I i II wezmą udział w Godzinie Kodowania podczas zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez p. Bożenę Kraj i p. Tomasza Kosakiewicza, którzy wcześniej zapoznali się z materiałami i scenariuszami przesłanymi z Microsoft – Polska. Uczniów klas trzecich zachęcamy do udziału w tym programie po egzaminie próbnym. Wszyscy uczniowie, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w zajęciach w wyznaczonym czasie, mogą realizować zadania samodzielnie. Ci, którzy zrealizują  zadania w domu czy w szkole, mogą otrzymać pamiątkowy certyfikat i pochwalić się nim na forum klasy. Uczniami, którzy zostali uhonorowani tym ważnym dokumentem jest Damian Doleziński oraz Grzegorz Witkowski, którzy w tym roku, jako szkolni ambasadorzy "Hour of Code" - będą wśród uczniów promowali to działanie. Mamy już dwie dziewczynki - ambasadorki. Są to: Ania Kołbuc i Kinga Raczyńska. Gratulacje!

  Poniżej świetne filmy promocyjne naszego programu. A wybrane zadania uczące programowania są tutaj. Pracujcie w j. angielskim - ptak musi dotrzec do niesfornej świnki. Nie podoba nam się pewien upiorny stworek uwielbiający słoneczniki. Można przeskoczyc, ale trudniej będzie nauczyc się kodu na tym poziomie. Zadanie 2 - typowe dla dziewczynek - nie tyko małych - Frozen. W każdym zadaniu - w lewym dolnym rogu są krótkie filmy instruktażowe. Zachęcamy do nauki programowania. 

                                                                                                                                               B. Kraj i T. Kosakiewicz

  INSTRUKTAŻ i wprowadzenie

  ZADANIE 1                          ZADANIE 2                                               WIĘCEJ - samodzielne programowanie też

  1. FILM PROMOCYJNY "Hour of Code"

  2. "Programming is cool"

   

 • Uczniowie Gimnazjum otrzymają stypendium

   

  Uczniowie Gimnazjum otrzymają po dwa tysiące złotych stypendium

   czytaj więcej w Echo Dnia z dnia 03.12.2014r  

 • Moją pasją jest historia…

  Pasją Wiktora Sabata z klasy I c jest historia. Zainteresowania dziejami kraju i świata pojawiły się w 4 klasie szkoły podstawowej.

  „Najbardziej w historii świata interesują mnie walki zbrojne i  broń, jaką w nich walczono.  Ponadto pasjonuję się obiektami kulturowymi lub religijnymi, historią od starożytności po czasy współczesne”.

  Pasja Wiktora idzie w parze z sukcesami w konkursach o tematyce historycznej. W szóstej klasie zajął drugie miejsce w konkursie gminnym pod tytułem „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej” .     

  Oto jego trofea:
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki

 

Odwiedziny

Ilość odwiedzin: 1373080