Nawigacja

 • Szkolenia eTwinning dla nauczycieli Gminy Daleszyce

                E-Twinning to program edukacyjny Unii Europejskiej, którego celem jest współpraca szkół europejskich za pośrednictwem mediów elektronicznych przy wykorzystaniu technologii informacyjno – komunikacyjnych w szkołach i przedszkolach. Program stwarza świetne możliwości dla rozwoju kompetencji językowych i interdyscyplinarnych uczniów, sprzyja doskonaleniu umiejętności wykorzystania technologii informacyjno – komunikacyjnej w praktyce i otwiera naszych wychowanków na współpracę w zespole klasowym, szkolnym i międzynarodowym. Podnosi skutecznie umiejętności dydaktyczne nauczycieli oraz rozwija szkolną przedsiębiorczość.

    Program E-Twinning obchodzi 10 rocznicę istnienia. Nauczycielka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, pani Bożena Kraj jest ambasadorką tego programu na województwo świętokrzyskie.

    Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Daleszycach, pod patronatem Burmistrza  Miasta i Gminy Daleszyce, we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie organizuje szkolenie dla nauczycieli szkół i przedszkoli naszej gminy. Szczegółowy program szkolenia znajduje się w załączeniu.

    Ze względu na warsztatowy charakter szkoleń grupy mogą liczyć od 10 do 15 nauczycieli. Uczestnicy szkoleń otrzymują stosowne certyfikaty firmowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Termin zgłoszeń na szkolenia upływa z dniem 27 kwietnia 2015r. Zgłoszenia kierować prosimy na numer telefonu: (41) 30 20 700 (tel. stacjonarny w Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Daleszycach) albo przy pomocy formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie internetowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach.

    Terminy szkoleń zostaną zaproponowane po skompletowaniu grup.

  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY                                                                                     

  PROGRAM SZKOLENIA                                                                          

   

 • Wyjazd do OMPiO

  W dniach 10 i 17  marca 2015r. odbyły się wycieczki uczniów klas trzecich do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Młodzież uczestniczyła w zajęciach poświęconych powstaniu styczniowemu na Kielecczyźnie. Zwiedziła także muzeum. Wyjazdy ,aczkolwiek krótkie, były bardzo udana. Treści historyczne

  czytaj i zobacz więcej

 • Wycieczka klas trzecich do Oświęcimia.

  Dnia 27.03.2015r. odbyła się wycieczka klas trzecich do Oświęcimia. Nad bramą przez którą wchodziliśmy do obozu, umieszczony był napis "Arbeit macht frei" czyli "Praca czyni wolnym". Do obozu zwożono więźniów z całej Europy, głównie żydów. Wycieczka ta poszerzyła naszą wiedzę dotyczącą tragicznych wydarzeń z czasu II wojny światowej.

  czytaj i zobacz więcej

 • Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych

  Miło nam poinformować, że Julia Stępień z klasy I c została  stypendystką w ramach VII edycji „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego" realizowanego przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego. 

  czytaj więcej

 • Dni otwarte w II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

  11 kwietnia 2015 roku odbędą się dni otwarte szkoły.

  Start o godzinie 10:00.

  ZAPRASZAMY

   

   

 • FINAŁ IV GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO - „ZATRZYMAJ ZIMĘ W KADRZE”

  27 marca 2015r. w Szkole Podstawowej w Słopcu,  odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników  wręczenie nagród laureatom IV Gminnego Konkursu Fotograficznego. Na tę uroczystość przybyli liczni goście: Pan Burmistrz – Dariusz Meresiński, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Daleszyce, przedstawiciele Rady Rodziców SP w Słopcu, 

  czytaj więcej

 • Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

 • ŚWIĘTOKRZYSKIE – JAKIE CUDNE

  30 marca 2015 r. uczniowie klasy II c  z Gimnazjum im. Jana  Pawła II podsumowali pracę nad projektem pt.: „Świętokrzyskie – jakie cudne ” . Młodzież podzieliła się na 5 grup i pod czujnym okiem wychowawczyni klasy – pani Anny Chrapkiewicz zbierała potrzebne materiały .  

  Projekt świetnie wpisał się w działania europejskie szkoły. Materiały filmowe pojawią się na blogu: Comenius "ORBIS PICTUS" i poniżej.    Zobacz pierwszy fim na blogu "ORBIS PICTUS"               

           zobacz więcej

 • Z serii "Ciche pasje naszych uczniów"

  Cicha pasja Marysi

  Maria Borek – uczennica klasy I „a” Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach ma niezwykłą pasję – gra na oboju. Od dwóch lat uczęszcza do Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Obecnie chodzi do drugiej klasy, jednocześnie realizując indywidualny tok nauki w klasie trzeciej. Od października 2014 roku rozpoczęła naukę gry na drugim instrumencie – fortepianie.

  czytaj i zobacz więcej....

 • Eliminacje okręgowe IV Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.

  Dzień pełen emocji, wrażeń i niespodzianek miał miejsce 25 marca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, gdzie odbyły się eliminacje okręgowe IV Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności. Uczestniczyło w nich 11 drużyn. 

  czytaj i zobacz więcej

 • MAMY NOWY SPRZĘT DO BADMINTONA

  Od kilku już lat w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach coraz popularniejszy wśród młodzieży staje się badminton. Uczniowie chętnie doskonalą swe umiejętności w tej dziedzinie sportu, biorą udział w zawodach. Aby ułatwić gimnazjalistom

  zobacz zdjęcia

 • Wizyta w Filharmonii Świętokrzyskiej

  W czwartek 26 marca uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli  w wycieczce do Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach na próbę generalną do niezwykłego koncertu muzyki filmowej mistrza Ennio Morricone, uznawanego  za jednego z największych kompozytorów tego nurtu. W jego niezwykłej twórczości słychać wpływy klasyki, jazzu, popu, rocka, muzyki elektronicznej, 

  zobacz więcej

 • Wielkanocna Zbiórka Żywności

  Dnia 20.03.2015r. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, pod patronatem Banku Żywności z Ostrowca Świętokrzyskiego, po raz kolejny  przeprowadziło Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Odbyła się ona w pięciu daleszyckich sklepach: Avita, Groszek, ABC, Aldi i Jodełka. W zbiórkę zaangażowanych było 30 uczniów

  zobacz więcej

 • Konkurs -gimnastyka

  Zespół Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach

   kolejny raz zaprosił uczniów szkół gimnazjalnych

    z województwa świętokrzyskiego do udziału

  VI Gimnazjalnych Zawodach Gimnastycznych Społeczna 2015

  które odbyły się  w dniu 20 marca 2015r.
  w hali MOSiR (przy stadionie Korony) w Kielcach przy ul. Ściegiennego 8.

  Celem konkursu było;

  - propagowanie kultury fizycznej wśród młodzieży,
  - kształtowanie zasad zdrowej, sportowej rywalizacji,
  - podnoszenie sprawności fizycznej uczniów gimnazjum,
  - integracja społeczności gimnazjalnej.

  Sponsorzy  zawodów :  Nosan Kielce, Big Star, Quickpack, Sokołów i Agencja Reklamowa Cover
  Patronat honorowy: Prezydent  Kielc Wojciech Lubawski, Kurator Świętokrzyski Małgorzata Muzoł, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i ROT Kielce
  Patronat medialny: Echo Dnia, Radio Fama, Radio Kielce, ITV Kielce, TVP Kielce, TVŚwiętokrzyska

   

  Każdy uczeń zaprezentował się w  następujących dyscyplinach:

  1.      przerzut bokiem

  2.      stanie na rękach przy drabinkach

  3.      skok przez skrzynię (4 części)

  - dziewczęta sposobem zawrotnym lub kucznym
  - chłopcy sposobem kucznym

        4. układ gimnastyczny (przewrót w przód, przewrót w tył, waga,  mostek, skłon w przód w siadzie ramiona    w bok, przerzut bokiem, wg schematu dołączonego do regulaminu)


  W każdej kategorii zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i cennymi nagrodami.
  Każdy uczestnik otrzymał dyplom i koszulkę  zawodów. Najlepsza szkoła została nagrodzona pucharem.

  ZŁOTY MEDAL ZDOBYŁ PONOWNIE KACPER SIWONIA Z GIMNAZJUM W DALESZYCACH

  GRATULACJE.

    W oczekiwaniu na wyniki wszyscy zawodnicy brali udział w  mini warsztatach piłki siatkowej, które poprowadzili zawodnicy Effectora  Kielce. Odbyło się losowanie koszulek i piłek z autografami zawodników   i wiele innych atrakcji

 • Wyjazd do Szkoły Podstawowej w Mošovcach na Słowacji niezapomnianym przeżyciem…

  W dniach 16.03.2015 – 20.03.2015r. siedmiu uczniów pod opieką Małgorzaty Kułagi – nauczyciela języka polskiego – przebywało w ramach wymiany partnerskiej programu Comenius w Szkole Podstawowej w Mošovcach na Słowacji. Kiedy z niedzieli na poniedziałek rozpoczynała się wyprawa w nieznane, nikt nie spodziewał się, że te pięć dni minie tak szybko, a wszyscy będą się czuć jak w bajce.

  czytaj i zobacz więcej

 • PODSUMOWANIE PAJO CUP SZCZECIN 2015

  W weekend 13-15 lutego odbył się X  Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet PAJO CUP 2015. Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem bardzo wyrównanej rywalizacji sportowej na wysokim poziomie. Mogłoby się wydawać, że sobotnie mecze grupowe wskazały faworytów do końcowego zwycięstwa

  czytaj wjęcej

 • Spotkanie z przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej

  Szanowni Rodzice,

          Informujemy, iż dnia 24 marca 2015r. o godzinie 16.30, w Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Daleszycach odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Oferta ta ma na celu zapewnienie pomocy rodzicom we wspieraniu dzieci w wyborze drogi edukacyjnej  i zawodowej.

  Po ogólnym spotkaniu, zainteresowani rodzice, będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji.

   

          Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 • Trwa rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży

  1 czerwca 2015 roku odbędzie się XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat w tym roku brzmi: „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”.

  Więcej informacji kliknij TUTAJ

  Zgłoszenia do pani M. Lucińskiej.

  ZAPRASZAMY uczniów do wzięcia udziału.

   

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej

  11 marca 2015 r. odbyła się kolejna edycja gminnego turnieju wiedzy pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Miejscem konkursu była sala Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach. Nasze Gimnazjum było reprezentowane przez czworo uczestników: Natalię Rosół z klasy IIa, Patrycję Grzesik z klasy Ie, Piotra Kapuścińskiego i Dawida Bębna z klasy Ib.

  czytaj i zobacz więcej

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki

 

Odwiedziny

Ilość odwiedzin: 1434211