Nawigacja

 • Dziękujemy za dar serca

  W imieniu Dyrekcji i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku składamy serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom naszego gimnazjum za  słodycze, które zbieraliśmy dla podopiecznych z ośrodka.          

           Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!

  czytaj więcej  i zobacz zdjęcia

 • Fundusz stypendialny

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła korzysta z Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA Retail i Fundacji Świętego Mikołaja w 2012 r. W dniach 31 marca - 11 maja br. podczas akcji "Na rodzinę można liczyć", prowadzonej we wszystkich sklepach IKEA na terenie Polski gromadzone były środki na tegoroczny Fundusz. IKEA zachęcała swoich klientów do okazywania podczas dowolnych zakupów karty programu IKEA FAMILY, w zamian przekazując po 50 groszy od każdej transakcji na rzecz stypendiów dla uczniów w Polsce.

  Nasza szkoła otrzymała 6.000 zł do dyspozycji na stypendia dla zdolnych i jednocześnie zaangażowanych społecznie uczniów. Uczniowie mogli składać wnioski do 19 września 2014 r. Wśród kandydatów komisja wyłoniła 3 stypendystów. Są to:

  1. Natalia Parkita

  2 Julia Stępień

  3. Krzysztof Łukawski

   

  Koordynator programu - Anna Sodel

   

 • ZAPROSZENIE

  Wszystkich rodziców i opiekunów uczniów naszego GIMNAZJUM serdecznie zapraszamy na spotkanie z dyrekcją oraz wychowawcami dnia 18 listopada 2014 roku (wtorek) o godzinie 17:00.

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

 • 11 Listopada – dzień bliski każdemu…

  11 listopada to dzień niezwykle ważny dla każdego Polaka. Przypomina on bowiem kolejnym pokoleniom o dniu odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Nie można jednak zapominać, że jest to również dzień pamięci o tych, którzy przez wieki przelewali swą krew, byśmy mogli dziś żyć spokojnie, niezależni od ościennych państw

  czytaj i zobacz więcej

 • Obchody Święta Niepodległości w Gimnazjum

  11.11.2014

   

  W piątek, 7 listopada 2014 roku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach uczciło kolejną rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas trzecich przygotowała uroczystą akademii, uświetniając ją pięknymi recytacjami, patriotycznymi piosenkami oraz historycznym komentarzem. Akademia była tym bardziej podniosła, że gościliśmy na niej pensjonariuszy nowo otwartego Domu Opieki Społecznej „Zielone Niwy”, którzy ze wzruszeniem oglądali występy gimnazjalistów. Czytaj i zobacz więcej

 • 11 listopada-Pamiętamy. Samorząd Uczniowski

   

 • 10 Europejska Odznaka Jakości eTwinning dla naszej szkoły

  Europejska Odznaka Jakości eTwinning

  W ostatnich dniach października 2014r. nasz projekt eTwinning „Our colourful world” otrzymał Europejską Odznakę Jakości eTwinning, przyznawaną zgodnie z procedurą przez Europejskie Biuro eTwinning w Brukseli. Byliśmy autorami pomysłu i koordynatorami współpracując ze szkołami z Grecji, Turcji, Tunezji, Rumunii, Bułgarii, Armenii i Ukrainy. Projekt był  wielkim wyzwaniem dla partnerów z Azji i Afryki – dla nich to było pierwsze międzykontynentalne doświadczenie. Wśród głównych produktów projektu jest piękna strona internetowa, księga roślin ozdobnych, plakaty elektroniczne, zdjęcia i prezentacje roślin, ogrodów i krajobrazów; jesienny konkurs fotografii. Były też rysunki wykonane na zajęciach plastyki - p. Joanny Pali. Elementem realizowanym przez grupę młodych badaczy z kl. 3c pod kierunkiem p. Beaty Banaszek  były kilkutygodniowe badania nad wpływem podłoża, światła i wody na wegetację białej i czerwonej fasoli. Nasze działania obejmowały również problemy globalne: zagrożenie rojów pszczelich i ochronę lasów. Zdobyliśmy wiedzę językową na tematy przyrodnicze i poznaliśmy szereg nowych narzędzi TIK. Nauczyciele ze szkół partnerskich zapoznali się z tematyką konferencji amerykańskiego Smithsonian Institute i mają nowe pomysły na przyszłe działania.

  Nasz projekt był obecny na Międzynarodowej Konferencji  „Scientix” w Brukseli (24-26.10.2014). Promowany jest również na platformie światowej Microsoft „Partners in Learning”. Zachęcamy do obejrzenia naszych filmowych impresji.

            Bożena Kraj

   

 • 1 Listopada – kwesta na cmentarzu parafialnym

  Od kilku już lat na cmentarzu parafialnym w Daleszycach ma miejsce w dniach 1 – 2 listopada kwesta na odbudowę zabytkowych nagrobków, które ząb historii naruszył w sposób znaczący. Podobnie było i tego roku. 1 listopada kwestowali włodarze gminy, przedstawiciele instytucji lokalnych, dyrektorzy szkół. Drugi dzień kwesty, to tradycyjnie, dzień aktywności uczniowskiej. Z naszego gimnazjum w zbiórce wzięli udział harcerze z 43 Drużyny Starszoharcerskiej: Katarzyna Kułaga (zeszłoroczna absolwentka), Aleksandra Raczyńska (klasa IIIe), Mateusz Zwierzyński (klasa IIIe), Jakub Chaba (klasa IIIe), Paweł Woźniak (klasa IIIe), Jakub Rubak (klasa Ib), Hubert Sobczyk (klasa Ic) i Weronika Ożibko (klasa Ic). Opiekę nad harcerzami sprawowały: Anna Chrapkiewicz, Małgorzata Kułaga, Marzena Cedro, Justyna Brelak, Martyna Mochocka i Edyta Świder. zobacz zdjęcia

  Wszyscy kwestujący czuli się dumni, że mogą wziąć udział w tak szczytnej akcji, która świadczy o nieprzemijającym szacunku do przodków i naszej historii.

 • Pamiętajmy- Samorząd Uczniowski

 • Otrzęsiny klas I

  Dnia 27 października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. W tym roku uczniowie przenieśli się do Hogwardu, gdzie profesorowie tej szacownej uczelni przygotowali dla nich wyjątkowe zadania. Nad całym spotkaniem czuwali: Harry Potter i Hermiona. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami przeszli dzielnie wszystkie konkurencje, a na zakończenie otrzymali dyplomy i aniołki. Zwycięska -1 b wygrała kupon na dzień bez pytania. Wszyscy dobrze się bawili

  zobacz zdjęcia

   

 • "Świętokrzyskie dwujęzyczne" - nasze działania na konferencyjnym forum województwa

  "Świętokrzyskie dujęzyczne" - nasze działania na konferencyjnym forum województwa

  W dniu 28.10.2014 r. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało Wojewódzką Konferencję na temat programu „Świętokrzyskie dwujęzyczne”. Otrzymaliśmy zaproszenie do zaprezentowania naszych dobrych praktyk  w zakresie nauczania języków obcych. Przedstawicielka naszej szkoły wystąpiła z prezentacją na temat: „Projekty interdyscyplinarne eTwinning w nauczaniu j. angielskiego”. Wśród występujących na konferencji znaleźli się między innymi: Andrzej Łukasik, doradca Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Izabela Jaros z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Krzysztof Łysak, kierownik Pracowni Projektów Europejskich, Innowacji i Współpracy z Zagranicą ŚCDN w Kielcach oraz nauczyciele i konsultanci: Izabela Krzak-Borkowska, Aneta Bródka, Maria Bednarska i Sławomir Sobocki.

  Warto dodać, że nasze działania projektowe: Comenius  i eTwinning zostały opisane w jubileuszowym numerze magazynu „Inspiracje”- ŚCDN i są promowane podczas wyjazdów studyjnych jako dobre praktyki edukacyjne.

                                                                                                                                   Bożena Kraj

   

 • Dzielimy się dobrą praktyką - TIK w nauczaniu

  Certyfikat uczestnictwa szkoły w europejskim konkursie "Zastosowania narzędzi Internetu i aplikacji TIK w edukacji"

  Nasza szkoła wykorzystuje nowoczesne narzędzia TIK w procesie edukacji. Od kilku lat dzielimy się dobrą praktyką w Europie i na świecie. W miesiącu pażdzierniku 2014r., zachęceni przez profesora Thomasa Connolly z Uniwersytetu Zachodniej Szkocji pokazaliśmy dwa ulubione narzędzia, które wykorzystywane są przez koordynatora eTwinning p. Bożenę Kraj. Byliśmy jedną szkołą z Polski, która zaprezentowała się w projekcie uniwersyteckim Zjednczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii, a jego tytuł to: „Integrating Web2.0 &Apps in education and work”. Wzieliśmy udział w konkursowym przeglądzie i nasze filmy prezentowane są na stronie projektu – dostępne po zalogowaniu. Zwycięzcą został materiał filmowy na temat uniwersyteckiej aplikacji umożliwiającej studentom tłumaczenie języka angielskiego na język chiński. Poziom konkursu był bardzo wysoki – większość nauczycieli uczestniczących to nauczyciele informatyki, często z ośrodków akademickich. Poniżej list profesora Connolly i certyfikat uczestnictwa; otrzymaliśmy również rekomendację i zgodę na publikację logo na stronie internetowej szkoły. Jest ono dowodem tego, że stosujemy innowacyjne metody pracy i dzielimy się dobrą praktyką, poszerzając horyzonty i ucząc się od innych.

  Zachęcam do obejrzenia filmu o aplikacji tłumacza angielsko - chińskiego - materiał zaprezentowany przez hiszpańskiego wykładowcę wydziału językowego "Open University".

      Bożena Kraj

      

 • Dzień Patrona w mediach

  24 pażdziernika 2014 r. w Echu Dnia napisano o obchodach Dnia Patrona naszej szkoly czytaj wiecej

 • Europejska Konferencja Nauczycieli „Orbis Pictus” w Izmit - Turcja

  Europejska Konferencja Nauczycieli „Orbis Pictus” w Izmit

  W dniach 21-24.10.2014r. w szkole Ulubatlı Hasan Ilkokulu w mieście Izmit odbyła się konferencja warsztatowa dla nauczycieli szkół realizujących project Comenius „Orbis Pictus – keep it balanced”. Uczestniczyło w niej 24 pedagogów z 11 krajów Europy, a głównym celem spotkania było podsumowanie i ewaluacja I roku projektu oraz wymiana doświadczeń pedagogicznych - zwłaszcza w zastosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej w dydaktyce.

  Każda ze szkół zaprezentowała treść raportu po I roku działania; przedstawiono strony  internetowe oraz narzędzia, w których realizowano poszczególne zadania. Wśród nich ze szczególną dokładnością omówiono: Google disc, Glogster, Quizlet, SlideShare, Learningapps, Voki, Surveymonkey oraz nowe narzędzia formatowania grafiki. Przedstawiono analizę wyników ankiety wstępnej w poszczególnych krajach oraz ustalono treść ankiety końcowej. Wprowadzono nowe elementy do dzienników projektu.

  Dzielenie się dobrą praktyką miało miejsce podczas spotkań na terenie szkoły. Wspominamy gościnność pani dyrektor Ilknur Durmaz, radosną atmosferę i entuzjazm uczniów – ciekawym rozmowom nie było końca. Nauczyciele wzięli udział w zajęciach tematycznych dotyczących przełamywania barier   i stereotypów w relacjach między narodami, a podsumowanie tego zadania miało miejsce podczas trzygodzinnego spotkania w Urzędzie Miasta Izmit. Burmistrz Miasta poprowadził dalszą dyskusję na temat współpracy międzynarodowej i wzajemnego ubogacania się poprzez wymianę poglądów i dzielenie się doświadczeniem we wzajemnym przełamywaniu stereotypów myślenia. Radosny, uczniowski koncert o tematyce projektu był artystycznym podsumowaniem tej części konferencji warsztatowej.

  Podczas pobytu nauczyciele mogli poznać bogatą historię tego regionu dzięki prelekcji wygłoszonej przez dyrektora Departamentu Kultury oraz poprzez pracę nauczycieli – przewodników, którzy udzielali ciekawych informacji podczas naszego pobytu. Ostatni dzień wizyty roboczej był czasem spędzonym na wycieczce krajoznawczej: byliśmy na wybrzeżu Morza Marmara i w stolicy kraju. Stanbuł zachwycił nowoczesnością i tradycją. Mogliśmy skorzystać z piątkowych przywilejów i bezpłatnie zwiedzić Hagia Sophia, Błękitny Meczet oraz pałac Topkapi. Zgodnie z ideą projektu „Orbis Pictus – Ziemia w obrazach” powstało 600 zdjęć, które będą wykorzystane podczas lekcji geografii – dostępne na stronie internetowej.

  Przed nami kolejne spotkania projektu Comenius „Orbis Pictus”. Cieszymy się na wiosenną wizytę szkół z Wielkiej Brytanii i Słowacji w Daleszycach oraz planujemy wyjazd uczniów i nauczycieli na Węgry. A zatem: „Do zobaczenia!”.

       

             Bożena Kraj

 • REGIONALNY ZJAZD PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

  REGIONALNY ZJAZD PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

  W SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA

  ŚWIĘTEGO

  W niedzielę, 19 października 2014 r. miał miejsce Światowy Dzień Misyjny, w związku z tym w naszym Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego tradycyjnie odbyło się jesienne spotkanie  Przyjaciół  Misji  Oblackich, do których należy społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach . Spotkanie to nierozerwalnie związane jest z naszym Patronem – świętym Janem Pawłem II, niestrudzonym misjonarzem naszych czasów. Czytaj i więcej

   

 • XIV Dzień Papieski poza nami…

  Dzień Papieski, zainicjowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II, został ustanowiony po to, by, w imię miłosierdzia, pozyskać fundusze na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. W tym celu powołano fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  W roku 2014 roku zbiórka odbyła się po raz czternasty. Hasło tegorocznej zbiórki brzmiało „Świętymi bądźcie”. Jak co roku harcerze z 43 Drużyny Starszoharcerskiej wzięli udział w kweście organizowanej przez parafię rzymskokatolicką w Daleszycach. Młodzież, po każdej mszy świętej, zbierała pieniądze. Zobacz więcej

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki