Nawigacja

 • Uwaga trzecioklasiści !!!

  Zajęcia sobotne z dnia 5 grudnia zostały przesunięte na 27 lutego 2016 r

 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  Zrodziły Polskę krew i bój

  I trud żołnierski, twardy,

  Minął gryzący męki znój

  I lata gorzkiej wzgardy.

   

  Wolności baśń rozdzwonił miecz

  I zwrócił nas ku doli.

  I oto Polska – Wielka Rzecz

  I Pani w aureoli.

   

  W środę, 11 listopada, na daleszyckim rynku zebrała się duża grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, a w niej również nasi nauczyciele, gimnazjaliści, z pocztem sztandarowym i harcerzami na czele.

  Zobacz więcej...

   

   

 • Mam biało-czerwone serce

  Kocham Cię , Polsko, za przeszłość twą jasną,

  Drogę szczęśliwą aż przez pokolenia.

  Za zdrową młodzież, co czci ziemię własną,

  Za to, co trwałe, i to, co się zmienia.

  Kocham Cię, Polsko! Kocham Cię!

   

  W hołdzie Polsce, niepodległej, w hołdzie Polakom, poległym dla niej, w 97. rocznicę odzyskania niepodległości nasza młodzież zaprezentowała niezwykły program, łączący przeszłość z teraźniejszością, tradycję z nowoczesnością.

  Zobacz więcej...

 • Wycieczka do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau

  Pod czystymi szybami
  Leżą sztywne włosy uduszonych
  W komorach gazowych
  W tych włosach są szpilki
  I kościane grzebienie

                      T. Różewicz „Warkoczyk” (fragm.)

  10 listopada 2015 roku odbyliśmy wycieczkę do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau. Zwiedzanie „Cmentarza” rozpoczęliśmy od przekroczenia bramy z napisem

  „Arbeit macht frei” – „Praca czyni wolnym”.

  W Oświęcimiu zginęło ok.3 mln osób 29 narodowości. Wśród pierwszych więźniów obozu było wielu wybitnych polskich działaczy politycznych i społecznych oraz duchownych. Zwożono tam więźniów z całej Europy, głownie Żydów.

  W poszczególnych salach oglądaliśmy zdjęcia pokazujące ludzi, którzy przebywali w nieludzkich warunkach obozu koncentracyjnego. Wstrząsające informacje zostaną nam na długo w pamięci. Nie zapomnimy też o tych, którzy oddali życie za współwięźniów, m.in. Ojcu Maksymilianie Kolbem.

  Tym, którzy zginęli w obozie, oddaliśmy cześć minutą ciszy w miejscu wyjątkowym - pod Ścianą Straceń.

  Do Daleszyc wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę dotyczącą tragicznych wydarzeń II wojny światowej.

  galeria zdjęć:

 • 5 rocznica nadania imienia gen. T. Buka Szkole Podstawowej w Mójczy

  Dnia 10 listopada 2015 r. delegacja pocztu sztandarowego wraz z Dyrektorem naszego Gimnazjum brała udział w obchodach 5 rocznicy nadania imienia gen. T. Buka Szkole Podstawowej w Mójczy.

  Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w parafialnym kościele, następnie odbyła się część artystyczna – montaż słowno – muzyczny poświęcony osobie Patrona  o którym przyjaciele mówili: „DIAMENT WŚRÓD GENERAŁÓW”.

  zobacz zdjęcia:

 • Z historią klasztoru i recytacją są za pan brat

  Uczniowie dziesięciu gimnazjów powiatu kieleckiego wzięli udział w IV Powiatowych Konfrontacjach Historycznych w Bielinach.

  Zobacz więcej...

 • Spotkanie z rodzicami

  Uprzejmie informujemy,

  iz w dniu 12 listopada  2015 roku o godz. 17:00,

  odbędzie się spotkanie z Rodzicami.

  Bardzo serdecznie zapraszamy.

 • Czas pamięci, czas zadumy…

  „Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
  Tutaj napis i kwiat pozostanie.
  Ale zmarły gdzie indziej mieszka
  na wieczne odpoczywanie.”

    Joanna Kulmowa „Zaduszki”

  Jak wiara i tradycja nakazuje, zmarłym należy się pamięć i szacunek, ujawniające się nie tylko w modlitwie, złożeniu kwiatów i zaświeceniu zniczy. Jej dowodem powinna być także dbałość o ostatnie miejsce spoczynku naszych bliskich, ale i tych, o których nie ma już komu; tych, których najbliżsi dołączyli do grona zbawionych.

  zobacz więcej:

 • Mistrzynie z Daleszyc

  Wyjątkowy jubileusz 15 – lecia obchodził Uczniowski Klub Sportowy SPARTA działający przy Gimnazjum im. Jana Pawła  II w Daleszycach. W uroczystościach wziął udział Jan Cedro, Przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach.

  Czytaj więcej na stronie Starostwa Powiatowego w Kielcach

 • Wycieczki dydaktyczne do kieleckiego „Geoparku”

  W dniach 23.10.15 i 28.10.15 uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczkach do Centrum Geoedukacji w Kielcach, znajdującego się w obrębie rezerwatu Wietrznia.

  Zwiedzając Galerię Ziemi uczniowie wysłuchali opowieści o dewonie, jednym z okresów ery paleozoicznej .Poznali najważniejsze środowiska i organizmy, które zamieszkiwały w tym czasie obszar dzisiejszych Gór Świętokrzyskich. Dioramy z modelami dawno żyjących organizmów wprowadziły uczestników wycieczki  w świat płytkich lagun, raf i głębokich mórz, które przed 359 milionami lat pokrywały te tereny.  Największym zainteresowaniem cieszyła się ryba pancerna i tetrapod – najstarsze  czworonożne zwierzę, które wyszło na ląd.

  Ciekawym elementem była wirtualna wycieczka po najdłuższej świętokrzyskiej jaskini – Chelosiowej Jamie a także film – „Podróż do wnętrza Ziemi”  w kapsule 5 D

  Nasi gimnazjaliści wzięli  udział w warsztatach, podczas których poznali tajniki szlifowania wapieni dewońskich, które następnie jako pamiątkę zabrali do swoich domów.

 • XXIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY CORAZ BLIŻEJ

  Jeśli chcesz zostać wolontariuszem WOŚP, zgłoś się do p. A. Chrapkiewicz.

 • Otrzęsiny klas pierwszych

  21 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Sympatyczna zabawa, nawiązująca do filmu „Piraci z Karaibów”, składała się z wielu różnorodnych konkurencji. Poszególne drużyny pirackie wraz ze swoimi kapitanami - wychowawcami - odpowiadały na pytania dotyczące filmu , życia szkolnego, uczyły się pirackiego tańca, poszukiwały skarbu i wykonywały samodzielnie przygotowaną szantę. Organizatorzy pirackiej przygody, klasa 2b wraz z wychowawcą - Anną Bieniasz, serdecznie dziękują paniom M. Cedro i  J. Pali za pomoc w przygotowaniach otrzęsin, a rodzicom za ogromne zaangażowanie w wyczarowaniu wspaniałej morskiej dekoracji.

  zobacz galerię zdjęć

 • 1 listopada- pamiętamy

 • Spotkanie z Filharmonią

  21 października w naszej szkole w ramach godzin wychowawczych odbyło się Spotkanie z Filharmonią. Tematyka koncertu była niecodzienna – „Czary w muzyce”. Czy poszczególnych częściach klarnetu, na zasłoniętym szalem ksylofonie lub maszynie do pisania można zagrać? Otóż muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej wykonując różnorodne utwory muzyki rozrywkowej i klasycznej potwierdzili, że jednak można. Klarnecista naśladujący instrumentem śmiech człowieka, „maszynista” z maszyną do pisania piszący dokument wzbudzili nie lada emocji śród młodzieży gimnazjum.

  Była to bardzo dobra, zabawowa lekcja muzyki, w której bardzo chętnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Mamy nadzieję, iż w perspektywie czasu będziemy współpracować z Filharmonią Świętokrzyską i starać się ponawiać tego typu wydarzenia muzyczne.

  Robert Puchała

  zobacz więcej:

 • Niezwykle pouczające spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem

  W dniu 27 października 2015 roku w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach miało miejsce niezwykłe wydarzenie – spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem. Dzięki współpracy władz Domu Seniora „Zielone Niwy”, Biblioteki Publicznej i Gimnazjum gościliśmy osobę, która zarażała i zaraża optymizmem kolejne pokolenia.

  zobacz więcej:

 • IV Konferencja Historyczna im. Prezydenta Kazimierza Sabbata

  22  października 2015 r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II : Wiktoria Armańska, Sara Bernat, Aleksandra Frąk i Kamil Kalarus wzięli udział w IV Konfrontacjach Historycznych im. Prezydenta Kazimierza Sabbata zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Bielin.

  Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Święty Krzyż – świadek historii ojczystej”. Uczniowie-przedstawiciele dziesięciu gimnazjów- rywalizowali w dwóch kategoriach: konkursie wiedzowym  i konkursie recytatorskim. Poziom był bardzo wyrównany. Dlatego też   miło nam poinformować, że konkursie recytatorskim pierwsze miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum- Wiktoria Armańska. Wszyscy uczestnicy IV Konfrontacjach Historycznych im. Prezydenta Kazimierza Sabbata otrzymali dyplomy i upominki. Organizatorzy zadbali również o to, by urozmaicić pobyt młodzieży i nauczycieli w Bielinach, organizując wycieczkę na Święty Krzyż, której główną atrakcją było podziwianie okolic Łysogór z tarasu widokowego wieży świętokrzyskiego kościoła. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu w Bielinach, ponieważ  mieli okazję nie tylko do rywalizacji, poszerzenia swojej wiedzy o Świętym Krzyżu, ale także możliwość zawarcia nowych lub odświeżenia starych znajomości.

  zobacz zdjęcia:

 • Zaczęło się od tego………….. Kolejna pasja w naszej szkole!

  Zaczęło się „to” cztery miesiące temu. Pan od informatyki zadał nam – uczniom klasy VI -  pracę, założenie bloga. Długo myślałam nad tym, o czym chciałabym stworzyć swoją stronę. Postanowiłam, że będzie to blog o książkach, ponieważ bardzo lubię ( można nawet powiedzieć, że uwielbiam ) czytać. Rozczytuję się głównie w powieściach młodzieżowych i popularno - naukowych. Szczególnie lubię książki z ubiegłego stulecia. Tak naprawdę, czytam wszystko, co wpadnie mi w ręce.

  Na swoim blogu opisuję pozycje, które przeczytałam, bądź które chciałabym przeczytać. Co niedzielę zamieszczam także biografię wybranego autora. Nie jest to jeszcze popularny blog, ale wierzę, że kiedyś się to zmieni.

  Co mi dało założenie bloga?

  Redagując wypowiedzi na różne tematy, muszę myśleć, co piszę i zamieszczam w sieci. Próbuję swoją twórczością „jakoś” zachęcić czytelnika do sięgnięcia po omawianą przeze mnie pozycję :).

  Od kiedy prowadzę bloga, zdecydowanie lepiej piszę, zwłaszcza wypracowania szkolne.

           Zapraszam do odwiedzenia mojego „kącika dumania”. - http://siegamypoksiazke.blogspot.com/

  Od 1 września – gimnazjalistka 

 •  Fotografia, moja pasja...

  Fotografia, moja pasja...
  Nie wiem, czy wiecie, że...

  Ola chodzi do klasy I a. Od kilku lat pasjonuje się fotografią. Zdjęcia, które wykonuje, przedstawiają najczęściej jej "małą ojczyznę". Okolice Brzechowa, świat za oknem, rośliny, owady, magiczne rodzinne chwile - wszystko to uwiecznia na zdjęciach zrobionych telefonem komórkowym. W 6 klasie szkoły podstawowej zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym- w obiektywie ukazała wiosnę. 
  Wszystkich zainteresowanych pasją Oli zapraszam do odwiedzenia prowadzonego przez uczennicę bloga: Fotografia - moja pasja, czyli blog o zdjęciach mojego autorstwa (
  fotomojapasja.blogspot.com)

  Aleksandra Czajkowska

 • Współpraca uczniów z Gimnazjum z Domem Seniora ,,Zielone Niwy,,

  Około rok temu uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach nawiązali współpracę z Domem Seniora „Zielone Niwy”. Zaprosili Pensjonariuszy do szkoły, by wspólnie obejrzeć akademię upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości – wysłuchać recytacji wierszy, śpiewu patriotycznych pieśni. Później sami gościli w Niwach, wspólnie z Seniorami śpiewając kolędy. Od tego czasu gimnazjaliści i mieszkańcy Domu „Zielone Niwy” spotykają się regularnie, razem spędzając czas na rozmowach, wzajemnym poznawaniu się. 
  Pan Andrzej Nawrot, właściciel Domu Seniora „Zielone Niwy”, podejmuje także współpracę z innymi organizacjami zapewniając pensjonariuszom udział w wydarzeniach kulturalnych. 

   

 • Dzień patrona Gimnazjum im. Jana Pawła II

  „Najważniejszy jest drugi człowiek”  Święto Szkoły w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  16 października 2015 roku w gimnazjum miała miejsce wyjątkowa uroczystość - Święto Szkoły. Rozpoczęła ją,
  jak co roku, msza, podczas której uczniowie klas I złożyli ślubowanie. Odbyło się ono w podniosłej atmosferze.
  Pierwszoklasiści z powagą powtarzali słowa przysięgi.

  Galeria zdjęć z przebiegu uroczystości:

   

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki

 

Odwiedziny

Ilość odwiedzin: 1620422