Nawigacja

 • Regulamin konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

  Regulamin konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

  1. Konkurs odbywa się w formie pisemnej, w języku polskim.

  2. W skład krajów niemieckojęzycznych wchodzą: Niemcy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein. Konkurs dotyczy wiadomości na temat tych czterech krajów.

  3. Konkurs będzie miał miejsce dnia 08 czerwca 2015 roku o godzinie 11.45 w sali numer 306.

  4. Wyniki zostaną wywieszone na tablicy informacyjnej (obok pokoju nauczycielskiego) dnia 10 czerwca 2015 roku.

  5. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma uwagę pozytywną na miesiąc czerwiec. Uczniowie, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają cząstkową ocenę celującą z języka niemieckiego oraz nagrody i dyplomy.

  6. Zapisy na konkurs są przyjmowane do 03 czerwca 2015 roku
  u p. Agnieszki Długosz-Rzepki

 • NASI UCZNIOWIE W FINALE „GEO – GENIUSZA”

                  Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci biorą udział w Konkursie Wiedzy o Ziemi „Geo – Geniusz”, organizowanym przez Geopark – Kielce – Centrum Geoedukacji. Celem konkursu jest wzbogacenie wiedzy geologiczno – przyrodniczej dotyczącej regionu świętokrzyskiego.

  czytaj więcej 

 • Światowy sukces nauczycielki z Daleszyc

  Nauczycielka z Daleszyc wyróżniona w międzynarodowym konkursie przez firmę Microsoft  -- czytaj  Echo Dnia z 22.05.2015r.
  Polka z prestiżową nagrodą na Forum Innowacyjnych Nauczycieli w USA --  czytaj  w portalu edukacyjnym www.eid.edu.pl

 • VII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

  21 maja w Piekoszowie odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez tamtejszy Zespół Szkół Ogólnokształcących. Głównym celem jaki stawiali przez sobą organizatorzy konkursu było pogłębianie wiedzy i znajomości języków obcych........

  czytaj i zobacz więcej

 • Dzień Matki

 • Przedstawiciele naszego Gimnazjum na mszy świętej oraz koncercie pt. ”Dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II”

     W dniu 18.05.2015 roku przedstawiciele naszego Gimnazjum  wraz z panem dyrektorem Janem Cedro wzięli udział w mszy świętej oraz koncercie pt. ”Dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II” . Na uroczystości zaproszono wszystkie szkoły, których patronem jest Jan Paweł II,...

   czytaj więcej

 • Z życia szkoły….

           W Gimnazjum w Daleszycach, oprócz działań wychowawczych i profilaktycznych, realizowanych przez nauczycieli  naszej szkoły, podejmujemy współpracę z różnymi osobami  i instytucjami wspierającymi  naszą placówkę w tym procesie.
  Dnia 14 maja dla gimnazjalistów odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Uwierz w siebie” w wykonaniu krakowskiego teatru „Kurtyna”. 

  czytaj i zobacz więcej

 • Echo Dnia 19.05.2015r. Awans Schalke i Chelsea

   Graliśmy w Daleszycach i Ożarowie

  czytaj więcej

 • Wywiadówka

  19 maja 2015r. o godz.17.00 odbędzie się spotkanie Rodziców z Dyrektorem Szkoły, nauczycielami oraz wychowawcami.

  Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

 • Nasi gimnazjaliści na podium

  15 maja odbył się VI Konkurs Recytatorski „Przyroda w liryce” organizowany przez Nadleśnictwo Daleszyce.  Nasze gimnazjum reprezentowali  Natalia Zemsta z klasy I b, Wiktoria Armańska i Natalia Rosół – uczennice kl. II a oraz Marcin Dziedzic z III c. Finaliści etapu szkolnego zaprezentowali utwory polskich poetów: K. I. Gałczyńskiego, L. Staffa, J. Tuwima oraz K. Przerwy – Tetmajera. Swoimi występami popularyzowali poezję podejmującą tematy przyrodnicze.

  W potyczkach z innymi gimnazjalistami nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze.

  Oceny uczniowskich recytacji dokonało jury złożone z przedstawicieli środowiska kultury, nauczycieli języka polskiego i nadleśnictwa. Na podium znaleźli się, oczywiście, nasi gimnazjaliści.

  I miejsce zajął Marcin Dziedzic, zaś Natalia Rosół uplasowała się na miejscu III.

  Laureaci i finaliści konkursu zostali nagrodzeni cennymi upominkami rzeczowymi (plecakami turystycznymi) i dyplomami.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

   

   

   

   

 • Wizyta Comenius "Orbis Pictus" w Daleszycach

  W dniach 3-8 maja 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach odbyła się, czwarta z kolei, wizyta robocza projektu Comenius ”Orbis Pictus – keep it balanced”, który łączy dwanaście szkolnych społeczności w Europie. Naszymi gośćmi byli nauczyciele i uczniowie z Cypru, Wielkiej Brytanii i Słowacji, z którymi łączą nas szczególne więzy przyjaźni – zacieśnione podczas naszego pobytu w  Geri, Ashford i Mosovcach.

  Bardzo ważnym punktem naszego programu była konferencja „Orbis Pictus – reject stereotyped thinking” - nasi goście zostali serdecznie powitani przez pana Dariusza Meresińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce, który wyraził swoją radość z ich pobytu w naszej pięknej gminie. Nauczyciele, uczniowie szkół partnerskich, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządów Klasowych z zainteresowaniem obejrzeli prezentacje przygotowane przez cztery szkoły – wymiana informacji poszerzyła naszą wiedzę na temat partnerów projektu. W tej części spotkania pani Eleanor Geering, wicedyrektor ze szkoły Phoenix School przedstawiła stereotypy na temat jej kraju, udowadniając jednocześnie, że nasze opinie na ten temat nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością i jak podsumowano – wizyty projektu  Comenius pozwalają obalać stereotypy, dzięki wspaniałym możliwościom zdobywania wiedzy poprzez poznawanie historii, kultury różnych narodów w bezpośrednich kontaktach międzynarodowych.

  Gala „We are the world”, była niezwykłym koncertem, w którym wystąpili uczniowie mający różne pasje i talenty. Najliczniejszą grupę stanowili wokaliści, śpiewający w różnych językach: zabrzmiały utwory w języku greckim, angielskim, słowackim, polskim, włoskim, japońskim i niemieckim. Wśród wykonawców znalazła się Joanna Chrysanthou, Kinga Żak, Wiktoria Armańska, Sara Bernat, Katarzyna Ksel, Wiktor Tarłowski, Katarzyna Kitras, chór, szkolny zespół ludowy pracujący pod kierunkiem pani Teresy Klimczak. Piękne stroje, interesująca choreografia  i wielka energia to cechy występujących zespołów tanecznych. Grupa z Tatr Słowacji, przygotowana przez panią dyrektor  Ivetę Thomkovą zaprezentowała tańce góralskie; młodzież z Cypru zatańczyła tradycyjny taniec grecki; nasza grupa folklorystyczna wykonała polkę, a najmłodsi goście ze szkoły w Anglii przygotowali „Taniec majowy”. Z wielką przyjemnością słuchaliśmy naszych instrumentalistów: Marysi Borek, grającej pięknie na klarnecie, Natalii Jaworskiej - znanej perksusistki i Mikołaja Klimka - utalentowanego gitarzysty.

  Wszystkich zainteresowały wypowiedzi uczniów mówiących o pasjach związanych z różnymi dziedzinami nauki. Natalia Rosół opowiedziała o swoich zainteresowaniach geografią, Marcin Dziedzic przedstawił znaczenie historii w jego życiu, Patryk Zdanowski przekonał nas, jak wielki wymiar praktyczny ma znajomość TIK, Jakub Raczyński i Kacper Siwonia mówili o roli sportu, a Dominika Mochocka i Ola Raczyńska o działaniach na rzecz innych: o wolontariacie i harcerstwie.

  Gala projektowa „Orbis Pictus”, której elementem kończącym była piosenka finałowa „We are the World” niosła wielkie przesłanie - młodzież wyraziła miłość do Ojczyzny, jej historii i kultury; wypowiedziano pragnienie integracji i pokoju na świecie, podkreślono potrzebę aktywności obywatelskiej na rzecz innych oraz konieczność obalania stereotypów myślenia poprzez naukę i współpracę z innymi narodami.

  Sprzyjały temu warsztaty sztuki ludowej „Paper wonders”(p. Teresa Klimaczak), warsztaty taneczne (nauka poloneza) oraz wycieczki krajoznawcze. Nasi goście poznali historię regionu zwiedzając Góry Świętokrzyskie: zachwycili się historią najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu i pięknem Ziemi Świętokrzyskiej. Zwiedzili Daleszyce; wyrazili słowa głębokiej wdzięczności za gościnne przyjęcie: wspaniałe specjalności polskiej kuchni, wyśmienite ciasta, przygotowane przez mamy naszych uczniów. Podziwiano malownicze położenie Kielc i niezwykłe piękno kieleckiej Bazyliki i Pałacu Biskupów.

  Historia Polski odkrywana w Kielcach, Krakowie i Auschwitz była bardzo ważnym elementem pobytu szkół partnerskich w Polsce – tuż przed finalną wizytą roboczą w Grecji, gdzie będziemy pracować, między innymi, nad ewaluacją i raportem końcowym projektu "Obis Pictus". Przed nami nowe wyzwania europejskie o nazwie Erasmus+, które otworzą nas na międzynarodową integrację i nową współpracę edukacyjną.

  Dziękujemy bardzo pani Krystynie Piątek za wyśmienity i pięknie ozdobiony tort. Podziwialiśmy misterne ozdoby: lukrowane elementy flagi europejskiej oraz kolorowy tytuł projektu.

  Zapraszamy na blog projektu: ORBIS PICTUS

  Zdjęcia (będzie ich więcej) - TUTAJ

 • Konstytucja 3 Maja i jej znaczenie dla współczesnego pokolenia

  Dzień 04.05.2015 roku był szczególnym dniem dla uczniów klasy Id. Na pewno na twarzach czytających pojawił się uśmiech, bo przecież każde dziecko w przedszkolu wie, że trzeci maja to rocznica szczególna dla Polaków. Uchwalono 3 maja 1791 roku ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.....

  czytaj i zobacz więcej

 • Przedstawicielka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach - na Forum Edukacyjnym w USA

  Światowe Forum Innowacyjnych Nauczycieli Microsoft – E2 Global Educator Exchange odbyło się w Redmond – Seattle, stan Washington, USA w dniach 28 kwietnia – 1 maja br. Była to wydarzenie, którego uczestnikami było około 300 nauczycieli z 87 krajów świata – laureatów Światowego Konkursu Innowacyjnych Nauczycieli, wyłonionych z grupy 800 pedagogów, którzy w tym roku otrzymali prestiżowy tytuł Microsoft Innovative Educator Expert  w uznaniu za kreatywność i wzorowe wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektach edukacyjnych.

  Wśród trzyosobowej reprezentacji Polski, wyłonionej przez Microsoft – Polska, znalazła się nauczycielka j. angielskiego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, Bożena Kraj, ambasadorka programu eTwinning, laureatka między innymi, Ogólnopolskiego Konkursu FRSE „Eduinspiracje”, laureatka kuratoryjnej nagrody: statuetki Lidera Innowacyjności; koordynatorka  projektów, wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning.

  E2 Global Educator Exchange zgromadziło najbardziej innowacyjnych edukatorów z całego świata i stało się okazję to dzielenia się dobrą praktyką w zakresie oryginalności i przydatności działań projektowych, sposobów wykorzystania technologii oraz zastosowania różnorodnych metod nauczania, rozwijających umiejętności przydatne uczniom w codziennym życiu, a zwłaszcza poszerzające ich interdyscyplinarną wiedzę na miarę XXI wieku.

  Wielką niespodzianką była rozmowa przeprowadzona na żywo z Satya Nadella – trzecim w historii Microsoftu CEO - Chief Executive Officer; wcześniej uczestnikami Forum byli: Bill Gates i Steve Ballmer. Wśród innych przedstawicieli Microsoft, którzy wystąpili na forum byli: Anthony Salcito, wiceprzewodniczący Microsoft Worldwide Education; Eva Psalti odpowiedzialna za ofertę merytoryczną i technologiczną dla edukacji na świecie. Wśród zaproszonych gości, którzy rozwinęli przewodnią myśl tegorocznego Forum „Courage, bravery and leadership” był ojciec Malali, najmłodszej laureatki Nagrody Nobla oraz Angela Maiers, popularna autorka książek na temat edukacji.

  Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach ICT oraz działając w zespołach interkontynentalnych, wypracowali propozycje projektowe, związane z tematem „Odwagi i przewodzenia”. Posumowaniem kilkudniowej współpracy była prezentacja kilkudziesięciu projektów przed zespołami jurorów, którzy po zapoznaniu się z dokumentacją online oceniali działania. W dniu 2 maja br., na uroczystej Gali E2 Global Educator Exchange w Muzeum Muzyki w Seattle ogłoszono wyniki i nazwiska laureatów Konkursu Forum Innowacyjnych Nauczycieli Microsoft w Redmond - Seattle. Z radością informujemy, że w gronie zwycięzców prestiżowej nagrody Global Educator Challenge (I miejsce) w kategorii „Najlepszy plan projektu” znaleźli się się Bożena Kraj – Polska – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach; Marilene Bauer – Brazylia, Kristen Messer – USA, Lara Dabbagh – Irlandia,YoungSang Chou – Korea oraz John Gichuri – Kenya.  

 • IV RUNDA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGI BADMINTONA SEZON 2014/15 ZAKOŃCZONA

  Dnia 06.05 br. nasi zawodnicy, uczniowie Gimnazjum Jana Pawła II w Daleszycach znaleźli się w półfinale IV rundy Świętokrzyskiej Ligi Badmintona. Rozgrywki odbywały sie w Zagnańsku. Bartek Maciejewski zajął III miejsce, a Piotr Choptiany grał w finale i wygrał zdobywając I miejsce. Pozostali uczestnicy dzielnie walczyli o punkty, które zostały zsumowane w klasyfikacji drużynowej.

    Nasi chłopcy uplasowali się na III miejscu w klasyfikacji drużynowej, natomiast dziewczyny - IV.

  czytaj więcej

 • Pamiętajmy

 • Spotkanie z Filharmonią.

  27 kwietnia w naszej szkole w ramach godzin wychowawczych odbyło się Spotkanie z Filharmonią. Tematyką koncertu było życie i twórczość Karola Szymanowskiego uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich twórców. Wirtuozowsko wykonane utwory skrzypcowe i wokalne wzbudziły u młodzieży nie lada emocje. Wśród nich można było usłyszeć między innymi fragmenty z baletu Harnasie.

  czytaj i zobacz więcej

 • Konkurs historyczny dla uczniów klas III

  TEMAT: Walka Polaków o niepodległość w VIII i XIX wieku

  ZAKRES MATERIAŁU:
  - Powstanie kościuszkowskie
  - Wojny napoleońskie
  - powstanie listopadowe
  - powstanie krakowskie
  - Wiosna Ludów
  - powstanie styczniowe
  - region świętokrzyski w powstaniu styczniowym.


  TERMIN:  
  20  maja, godz. 9:40, sala 302


  ZGŁOSZENIA:
  Małgorzata Lucińska, do 14 maja.

   

  NAGRODY:
  - dla uczniów, którzy otrzymają powyżej 80% punktów – podwyższona o jeden stopień ocena końcowa z historii
  - dla uczniów, którzy otrzymają od 50% punktów – bardzo dobra ocena cząstkowa z historii.

 • Egzaminy gimnazjalne już za nami…

  W dniach 21 – 23 kwietnia 2015 roku odbyły się w całej Polsce egzaminy gimnazjalne. Pierwszego dnia młodzież zmierzyła się z częścią humanistyczną (historia, wos, język polski), drugiego z częścią matematyczno – przyrodniczą (geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka). .....

  czytaj i zobacz więcej

 • Szkolenia eTwinning dla nauczycieli Gminy Daleszyce

                E-Twinning to program edukacyjny Unii Europejskiej, którego celem jest współpraca szkół europejskich za pośrednictwem mediów elektronicznych przy wykorzystaniu technologii informacyjno – komunikacyjnych w szkołach i przedszkolach. Program stwarza świetne możliwości dla rozwoju kompetencji językowych i interdyscyplinarnych uczniów, sprzyja doskonaleniu umiejętności wykorzystania technologii informacyjno – komunikacyjnej w praktyce i otwiera naszych wychowanków na współpracę w zespole klasowym, szkolnym i międzynarodowym. Podnosi skutecznie umiejętności dydaktyczne nauczycieli oraz rozwija szkolną przedsiębiorczość.

    Program E-Twinning obchodzi 10 rocznicę istnienia. Nauczycielka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, pani Bożena Kraj jest ambasadorką tego programu na województwo świętokrzyskie.

    Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Daleszycach, pod patronatem Burmistrza  Miasta i Gminy Daleszyce, we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie organizuje szkolenie dla nauczycieli szkół i przedszkoli naszej gminy. Szczegółowy program szkolenia znajduje się w załączeniu.

    Ze względu na warsztatowy charakter szkoleń grupy mogą liczyć od 10 do 15 nauczycieli. Uczestnicy szkoleń otrzymują stosowne certyfikaty firmowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Termin zgłoszeń na szkolenia upływa z dniem 27 kwietnia 2015r. Zgłoszenia kierować prosimy na numer telefonu: (41) 30 20 700 (tel. stacjonarny w Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Daleszycach) albo przy pomocy formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie internetowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach.

    Terminy szkoleń zostaną zaproponowane po skompletowaniu grup.

  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY                                                                                     

  PROGRAM SZKOLENIA                                                                          

   

 • UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA GIMNAZJÓW

  Targi Kielce przeżyły 16 kwietnia 2015 r  prawdziwą inwazję młodości. Przez przeszło dwie godziny po swoje medale i dyplomy występowali laureaci tegorocznej edycji wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów.

  . Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszego gimnazjum – Barbara Banyś i Natalia Rosół – laureatki konkursu geograficznego. 

  czytaj i zobacz więcej

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki

 

Odwiedziny

Ilość odwiedzin: 1464723