Nawigacja

 • Rozkład zajęć uczniów na poniedziałek

 • Młodzieżowe Koło Misyjne czeka na Ciebie!

  Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jak co roku o tej porze pragniemy zachęcić uczniów naszej szkoły do włączenia się w modlitwę za misjonarzy, a szczególnie tych ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Warto dodać, że właśnie bracia i ojcowie Oblaci są kustoszami najstarszego sanktuarium w Polsce – Bazyliki Mniejszej i klasztoru na Świętym Krzyżu i od ośmiu lat uczestniczą w naszym Dniu Patrona oraz organizują Wigilię Misyjną dla naszych uczniów, wspierając nas również swoją modlitwą.  

  Wszyscy chętni do zaangażowania się i uczestnictwa w działaniach Młodzieżowego Koła Przyjaciół Misji Oblackich w naszym gimnazjum mogą zapisywać się u pana Tomasza Kosakiewicza oraz u pani Bożeny Kraj, którzy udzielają informacji na ten temat.  Więcej na temat Koła - na plakacie Koła Misyjnego w Holu Papieskim.

  Zachęcamy do obejrzenia naszej misyjnej strony internetowej Koła i prezentacji o Kole Misyjnym, które jest darem duchowym uczniów dla Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  01.09.2015

  Kolejny pierwszy dzwonek...
  1 września 2015r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach rozpoczęli nowy rok szkolny. O godzinie 9.00 w hali sportowej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczął p. Robert Puchała. Po komendzie ''Baczność'' został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Następnie Dyrektor Jan Cedro powitał wszystkich bardzo serdecznie. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do uczniów klas pierwszych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce p. Dariusz Meresiński oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Cudzik. Dyrektor gimnazjum życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji.

  '' Rumieńce lata pobladły,
  kolejne wakacje za Nami,
   pełni sił i zapału
  do Ciebie, Szkoło, wracamy''

 • Listy z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Grono Pedagogiczne wraz z Dyrekcją Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach zaprasza Uczniów oraz ich Rodziców i Opiekunów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.  Uroczysta akademia rozpocznie się o godz 9.00 na placu szkolnym.

   Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Daleszycach o godzinie 18.00.

  Dowozy w dniu 01 września odbędą się według poniższego planu.

  GIMBUS

  PAN SYLWEK

  PAN HENRYK

  7.40 - Widełki

  7.45 – Marzysz

  8.10 – Brzechów

  7.50 – Cisów

  7.50 – Podmarzysz

  8.15 – Niestachów

  8.00 – Niwy szosa

  8.05 – Szczecno

  8.40 - Kranów

  8.30 – Sieraków

  8.20 – Trzemosna

   

  8.40 – Niwy magazyn

  8.30 – Borków

   

   

  1. - Słopiec

   

 • Program stypendialny „Na Rodzinę Można Liczyć” - IKEA i Fundacja Świętego Mikołaja

  Szanowni Państwo,

  Już po raz czwarty IKEA i Fundacja Świętego Mikołaja wspierają wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w Polsce poprzez program stypendialny „Na Rodzinę Można Liczyć”. Tegoroczna edycja akcji będzie trwała od 13 lipca do 23 sierpnia 2015 roku. W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na zaangażowanie społeczne uczniów – nie tylko będzie to jedno z głównych kryteriów przyznania stypendiów, ale dodatkowo stypendyści będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze realizacje projektów odpowiadających na potrzeby lokalnej społeczności.

  Badania pokazują, że uczniowie są z reguły biernymi uczestnikami życia szkolnego oraz publicznego i nie czują odpowiedzialności za działania na rzecz społeczności, w których żyją. Stopień ich zaangażowania zmniejsza się wraz z wiekiem. Mają oni poczucie braku wpływu na sprawy, które ich dotyczą i często są rozczarowani dotychczas podejmowaną aktywnością. Wśród uczniów i studentów w wieku do 24 roku życia odnotowuje się najniższą wrażliwość na dobro publiczne.

  Dlatego wspólnie z IKEA postanowiliśmy rozszerzyć program stypendialny o możliwość realizacji własnego projektu na rzecz lokalnej społeczności. Zależy nam na tym, aby uczulić uczniów na potrzeby ludzi żyjących na co dzień w ich otoczeniu.

  Mechanizm zbierania funduszy na stypendia dla uczniów w IV edycji programu „Na Rodzinę Można Liczyć” jest identyczny jak w przypadku poprzednich – w okresie trwania akcji, za każde okazanie karty IKEA FAMILY przy kasie, IKEA przekazuje 50 groszy na Fundusz Stypendialny.

  Zgłoszenia do konkursu na projekt na rzecz lokalnej społeczności będą mogli składać jedynie stypendyści, którzy zostaną wyłonieni w tegorocznej edycji programu. Projekty muszą dotyczyć jednej z czterech kategorii tematycznych: edukacyjne, pomocowe, proekologiczne lub zagospodarowania przestrzeni lokalnej. Finansowanie w wysokości 5 000 zł otrzyma pięć wybranych projektów. Za trzy najlepiej zrealizowane zespoły projektowe otrzymają nagrody rzeczowe.

  Zachęcamy Państwa gorącą do zgłoszenia szkoły do programu stypendialnego, a także przekazania uczniom informacji o nowości – konkursie na projekty.

  To duża szansa zarówno dla młodzieży, jak i ich otoczenia. Przypominamy, że do programu szkoła może zgłosić się przez formularz on-line (http://www.ikeafamily.eu/Program-stypendialny/Jak-sie-zglosic.aspx?id=4) do 4 września 2015 r. 

 • Komunikat Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Muzoł dotyczący DOPALACZY

  Panie/Panowie
  Dyrektorzy szkół/placówek, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie, Organy prowadzące szkoły/placówki
  w województwie świętokrzyskim

   

  W ostatnim czasie w Polsce, i w naszym województwie także, odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Nie wszystkim niestety udało się pomóc i zmarły.

  Czytaj więcej...

 • Zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016

   

  Zestaw podręczników obowiązujących w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach w roku szkolnym 2015/2016

  Klasa I      Klasa II     Klasa III     Klasy I - III

 • Rodzicu!

  Twoje dziecko ma prawo do darmowych podręczników i ćwiczeń!

  zobacz więcej

 • Z serii "Ciche pasje naszych uczniów"

  Cicha pasja Marysi

  Maria Borek – uczennica klasy I „a” Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach ma niezwykłą pasję – gra na oboju. Od dwóch lat uczęszcza do Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Obecnie chodzi do drugiej klasy, jednocześnie realizując indywidualny tok nauki w klasie trzeciej. Od października 2014 roku rozpoczęła naukę gry na drugim instrumencie – fortepianie.

  czytaj i zobacz więcej....

 • Sportowa przygoda – cicha pasja Jakuba

  Moja przygoda ze sztukami walki zaczęła się, gdy miałem 5 lat. Osobą która zachęciła mnie do uprawiania sztuk walki był mój brat Tomasz Kowalski, który jest obecnie Narodowym Mistrzem Świata w May Thai.
  Pierwszą dyscypliną, która mnie zafascynowała był King Boxing. Trenowałem ją dwa lata. Kolejnym krokiem w mojej „karierze” było Judo, które ćwiczyłem pod okiem mistrzyni Polski.
  W wieku 11 lat trafiłem na trening Karate i zafascynowany tą dyscypliną, postanowiłem rozwijać się w tym kierunku. Moim trenerem był mistrz Polski.....    Czytaj więcej i zobacz zdjęcia

   

 • Taniec - moja pasja

  Jako mała dziewczynka marzyłam, aby tańczyć, trenować w szkole tanecznej, być oklaskiwaną przez tysiące ludzi.

  Na początku moją sceną była kuchnia, a widownią - mama, tata, siostra, babcia oraz ciocia. Klaskali tak głośno, że aż przechodziły mnie ciarki........

  czytaj więcej

 • Moją pasją jest historia…

  Pasją Wiktora Sabata z klasy I c jest historia. Zainteresowania dziejami kraju i świata pojawiły się w 4 klasie szkoły podstawowej.

  „Najbardziej w historii świata interesują mnie walki zbrojne i  broń, jaką w nich walczono.  Ponadto pasjonuję się obiektami kulturowymi lub religijnymi, historią od starożytności po czasy współczesne”.

  Pasja Wiktora idzie w parze z sukcesami w konkursach o tematyce historycznej. W szóstej klasie zajął drugie miejsce w konkursie gminnym pod tytułem „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej” .     

  Oto jego trofea:
   

 • Dni Turystyki - Zakopane - fotorelacja

 • Mlodzieżowe Koło Przyjaciół Misji Oblackich czeka na Ciebie!

  Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jak co roku o tej porze pragniemy zachęcić uczniów naszej szkoły do włączenia się w modlitwę za misjonarzy, a szczególnie tych ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Warto dodać, że właśnie bracia i ojcowie Oblaci są kustoszami najstarszego sanktuarium w Polsce – Bazyliki Mniejszej i klasztoru na Świętym Krzyżu i od sześciu lat uczestniczą w naszym Dniu Patrona oraz organizują Wigilię Misyjną dla naszych uczniów, wspierając nas również swoją modlitwą.  

  Wszyscy chętni do zaangażowania się i uczestnictwa w działaniach Młodzieżowego Koła Przyjaciół Misji Oblackich w naszym gimnazjum mogą zapisywać się u pana Tomasza Kosakiewicza oraz u pani Bożeny Kraj, którzy udzielają informacji na ten temat.  Więcej na temat Koła - na plakacie Koła Misyjnego w Holu Papieskim.

  Zachęcamy do obejrzenia naszej misyjnej strony internetowej Koła i prezentacji o Kole Misyjnym, które jest darem duchowym uczniów dla Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II – kliknij:

       

      

 • Profilaktyka agresji i przemocy w szkole

  DROGI RODZICU

  Departament Zwiększania Szans Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji przedstawia ofertę działań i materiałów na rok szkolny 2014-2015. Poniżej znajduje się ta oferta oraz odnośniki do materiałów. Zachęcamy do zapoznwania się z nimi.

  1) Materiały edukacyjne dla rodziców
  Materiały podnoszące kompetencje wychowawcze rodziców.

  • Program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

  Głównym celem programu jest podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców i wychowawców, wspieranie ich w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Program przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi – najważniejszego czynnika chroniącego młodzież przed zachowaniami problemowymi, w tym sięganiem po substancje psychoaktywne. Podczas warsztatów pt. „Nastolatek” rodzice uczą się, jak radzić sobie z problemami wieku dorastania, takimi jak młodzieńczy bunt, zachowania ryzykowne nastolatków (narkotyki, przedwczesny seks), wpływ mediów. ORE prowadzi szkolenia edukatorów oraz realizatorów programu. Lista koordynatorów i przeszkolonych realizatorów w województwach dostępna jest na stronie programu.

  » Więcej na stronie Wydziału Wychowania i Profilaktyki ORE

   

  • „Jak kochać i wymagać”

  Poradnik dla rodziców stworzony w oparciu o program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zawiera najważniejsze wskazania wychowawcze i podpowiedzi konkretnych zachowań rodziców i opiekunów, propozycje ćwiczeń i materiały do refleksji. W praktyczny sposób uczy właściwego komunikowania się z dzieckiem wzmacniającego więź emocjonalną, wyznaczania granic i wprowadzania zdrowych zasad dyscypliny, co zabezpiecza dziecko przed podejmowaniem zachowań ryzykownych, w tym używaniem substancji psychoaktywnych.

  » Więcej na stronie Wydziału Wychowania i Profilaktyki ORE

   

  2) Materiały edukacyjne do wykorzystania przez pedagogów lub psychologów szkolnych w pracy z rodzicami

  • Poradniki

  - „Zakaz kar cielesnych wobec dzieci. Pytania i odpowiedzi”.
  Publikacja na warsztatach lub spotkaniach edukacyjnych w celu podnoszenia świadomości rodziców nt. skutków stosowania kar cielesnych, ich wpływu na rozwój emocjonalny dzieci. Materiał nie jest przeznaczony do wykorzystania do bezpośredniej pracy z uczniami w klasie.
  - „Zapobieganie samobójstwom dzieci i młodzieży”.

  • Artykuły tematyczne

  - Wychowanie do odpowiedzialności – wspomaganie rozwoju społecznego i moralnego dziecka. A. Karasowska;
  - Konflikt. M. Kazimierczak;
  - Mediacje. M. Kazimierczak;
  - Negocjacje. M. Kazimierczak.

  3) Materiały do tworzenia programów wychowawczych szkoły i programów profilaktyki
  Zgodnie z art. 54 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy uchwalanie programu wychowawczego i programu profilaktyki szkoły jest kompetencją rady rodziców, działającej w porozumieniu z radą pedagogiczną. Program wychowawczy szkoły i program profilaktyki są realizowane przez wszystkie podmioty zaangażowane w życie szkoły.

  • Programy profilaktyczne. Podstawy profesjonalnej psychoprofilaktyki

  Jest to wydanie elektroniczne poradnika autorstwa Joanny Szymańskiej. Obecna rozszerzona wersja uwzględnia najważniejsze „nowości” profilaktyczne. Znajdą w niej Państwo między innymi informacje o czynnikach ryzyka, czynnikach chroniących i zjawisku odporności, nową klasyfikację i definicje poziomów profilaktyki, a także omówienie warunków skuteczności programów wdrażanych w szkołach.

  » Więcej na stronie Wydziału Wychowania i Profilaktyki ORE

  • Program wychowawczy szkoły a personalistyczna perspektywa wychowania do wartości

  » Więcej na stronie Wydziału Wychowania i Profilaktyki ORE

  • Rozważania o wychowaniu. W poszukiwaniu teoretycznych podstaw koncepcji wychowawczej szkoły

  » Więcej na stronie Wydziału Wychowania i Profilaktyki ORE

  • Wychowanie do odpowiedzialności – wspomaganie rozwoju społecznego i moralnego dziecka

  » Więcej na stronie Wydziału Wychowania i Profilaktyki ORE

 • Ojciec Święty Franciszek błogosławi daleszyckie gimnazjum

  Ojciec Święty Franciszek błogosławi daleszyckie gimnazjum

  Minęło już osiem lat od czasu, gdy zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej z dn. 12.01.2006r. daleszyckie gimnazjum przyjęło imię  wielkiego Polaka – Ojca Świętego Jana Pawła II. Z wielką odpowiedzialnością, od samego początku istnienia, szkoła podejmuje liczne i bardzo różnorodne działania, które są okazją do wypełnienia duchowego testamentu po naszym świętym Patronie – zarówno w dziedzinie dydaktyki, jak i w pracy wychowawczej. Wkładamy wiele wysiłków, aby absolwenci naszego gimnazjum byli wszechstronnie przygotowani do życia, kochali Polskę i Europę z jej różnorodnością kultur, szanowali innych i w imię solidarności, wspierali ludzi w potrzebie.

  Zobacz więcej...

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki

 

Odwiedziny

Ilość odwiedzin: 1541240