Nawigacja

 • Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych

  Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego informuje, że ruszyła, kolejna, VII edycja „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. świętokrzyskiego" w ramach Priorytetu IX PO KL  „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Poddziałanie 9.1.3 „Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych" skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. Wsparcie przeznaczone jest dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i technicznych.
  Regulamin programu stypendialnego oraz wniosek o przyznanie stypendium wraz z załącznikami dostępny jest w zakładce Do pobrania na stronie programu stypendialnego www.stypendia-swietokrzyskie.pl 

  Termin naboru wniosków – 03.11.2014 – 15.12.2014
  Uczniowie Gimnazjum w Daleszycach, spełniający kryteria programu stypendialnego i zainteresowani ubieganiem się o w/w stypendium, proszeni są o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego w celu uzyskania pomocy w skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz złożeniu wniosku

 • Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

 • Zaproszenie

 • Próbna ewakuacja w Gimnazjum

  Próbna ewakuacja w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

  Jednym z priorytetowych zadań szkoły, obok nauczania i wychowania,  jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa. W ramach realizacji priorytetów Szkolnego Programu Wychowawczego i Szkolnego Programu Profilaktycznego wychowawcy i nauczyciele Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach zapoznają uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, numerami alarmowymi pogotowia, policji, straży pożarnej, drogami ewakuacyjnymi znajdującymi się w budynku.   czytaj więcej

   

   

   

 • Dni Turystyki: październik 2014

  W tym roku szkolnym Dni Turystyki  w naszej szkole odbyły się 2 i 3 października.  Uczniowie
  uczestniczyli w następujących imprezach:

  1. Jednodniowy rajd integracyjny klas pierwszych z Mójczy do Niestachowa.
    
  2. Jednodniowa wycieczka do Krzemionek i Opatowa
    
  3. Jednodniowa wycieczka do Oblęgorka, Bobrzy, Samsonowa i Zagnańska
    
  4. Jednodniowy rajd z Masłowa do Ciekot.
    
  5. Dwudniowa wycieczka do Zakopanego.
    
  6. Dwudniowa wycieczka do Bochni.

  powyżej relacje uczniów z powyższych imprez udokumentowane zdjęciami

   

 • Dni Turystyki - Zakopane - fotorelacja

 • Zbiórka makulatury

  Wzorem lat ubiegłych jesteśmy koordynatorem zbiórki makulatury na terenie gminy Daleszyce. Wszyscy mieszkańcy bardzo skutecznie zbierają ten surowiec wtórny i tym samym gromadzą pieniądze, które zostaną przeznaczone na budowę studni w Sudanie.
    Przyłącz się i Ty do naszej akcji i pomagaj, bo to się opłaca. Bądź człowiekiem o wielkim sercu.

 • II rocznica nadania Szkole Podstawowej w Niestachowie im. Kornela Makuszyńskiego

  Dnia 22 września w Szkole Podstawowej w Niestachowie miało miejsce ważne dla tej społeczności wydarzenie – druga rocznica nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Na uroczystości tej nasze gimnazjum reprezentowała pani dyrektor oraz poczet sztandarowy pod opieką pani pedagog – Agnieszki Janaszek.

  Zobacz więcej...

 • Stypendium dla uczniów

  W czerwcu 2014 roku dyrekcja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach aplikowała do Fundacji św. Mikołaja działającej przy sieci sklepów IKEA o przyjęcie w poczet stypendystów naszych uczniów. Spośród ponad 140 szkół z całej Polski znaleźliśmy się w gronie 40 wybranych. Naszej szkole przyznano aż 3 stypendia.

    Obecnie zakończyło się przyjmowanie wniosków i ich weryfikacja. Komisja przyjęła zgłoszenia od 11 uczniów.

             Wszyscy kandydaci mieli wysokie wyniki w nauczaniu, udokumentowaną działalność charytatywną i stosowny dochód przeliczony na jednego członka w rodzinie.

    Wkrótce poznamy trójkę szczęśliwców, którzy otrzymają stypendium w kwocie 2 tysięcy złotych w 10 transzach i tym samym wzbogacą się o nowe pomoce, sprzęt komputerowy czy zostaną słuchaczami szkoły językowej.

 • Uroczyste wręczenie nagród za zwycięstwo w Minimundialu 2014

  24 września w hali naszego gimnazjum odbyło się oficjalne wręczenie nagród za zwycięstwo w Minimundialu 2014. Gośćmi naszej szkoły byli burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Wojciech Furmanek oraz Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski i przedstawiciele  redakcji Echa Dnia Sławomir Stachura i Kamil Markiewicz, którzy przekazali naszym zawodnikom jedną z nagród...

  Zobacz więcej...

 • Nagrodziliśmy finalistów Minimundialu 2014

  Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski oraz przedstawiciele naszej redakcji przekazali jedną z nagród finalistom zakończonego w czerwcu piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów Minimundial 2014. Są nimi komplety strojów reprezentacji Polski w piłce nożnej.

  Zobacz więcej...

 • W Masowych Biegach Przełajowych w Tokarni wystartowało 350 osób

  W biegach wystartowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Organizatorem imprezy tradycyjnie było świętokrzyskie zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

  Zobacz więcej...

 • Oferta wyjazdów podczas Dni Turystyki Szkolnej

  Poniżej znajdują się linki do ofert działań podejmowanych podczas Dni Turystyki szkolnej 2-3 października 2014 roku.

  klasy 1

  klasy II i III

  wycieczka do Zakopanego

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  16 września 2014 roku w godzinach od 8:50 do 10:30 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydowało czworo uczniów:

  Baran Sonia z klasy III a,

  Klimek Mikołaj z klasy III d,

  Mazur Aleksandra z klasy III c,

  Zemsta Katarzyna z klasy III b.

  Zobacz więcej...

 • Portal Nauk Fizycznych

  Nasze Gimnazjum jest wśród 50 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województw świętokrzyskiego i łódzkiego biorących udział w projekcie Portal Nauk Fizycznych

  Projekt ten to -"Innowacyjny program nauczania fizyki dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych w tym uczniów szczególnie uzdolnionych"  z klas pierwszych, z terenu województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Projekt powstał w wydawnictwie Nowa Era i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Powstał  on z myślą o popularyzacji nowoczesnych technologii w edukacji, zwiększeniu poziomu wiedzy uczniów z fizyki oraz wzroście motywacji do kontynuowania nauki z przedmiotów ścisłych. Materiały zamieszczone na portalu będą istotnym elementem bazy wiedzy dla uczniów. Będą tam zamieszczone praktyczne ćwiczenia, analiza przypadków, oraz kilka interaktywnych gier z zakresu fizyki. Dostęp do portalu będą mieli nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - również po zakończeniu projektu.

 • Nasza szkoła "Innowacyjną Szkołą Microsoft"

  Nasza szkoła  - Innowacyjną Szkołą Microsoft

  Nasza szkoła od lat włącza się w różnorodne programy działania i rozwija wiedzę uczniów w ramach europejskich projektów edukacyjnych Comenius (dobre praktyki - promowane na stronie Erasmus Plus) oraz eTwinning, które zdobyły już dziesięć Krajowych i dziewięć Europejskich Odznak Jakości. Wśród kryteriów oceniania projektowego przez Krajowe i Europejskie Biura LLP są: innowacja pedagogiczna i kreatywność; integracja z programem nauczania; komunikacja i wymiana informacji i współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi; wykorzystanie nowych technologii oraz rezultaty i dokumentacja.

  Ostatni z nagrodzonych projektów eTwinning Plus Our Colourful World był naszym autorskim działaniem, w którym współpracowaliśmy, między innymi, z Tunezją, Armenią i Ukrainą, które pierwszy raz wzięły udział w programie eTwinning. Dzięki pełnieniu funkcji koordynatora mogliśmy przekazać naszą wiedzę przyrodniczą i doświadczenie w zakresie TIK - szkołom partnerskim, rozwiązywać problemy globalne, poznawać języki obce, nawiązać kolejne przyjaźnie, a wszystko to dzięki aktywnej pracy obecnych klas: 3c, grupy językowej 2d/e oraz pracy nauczycieli: p. B. Banaszek, p. J. Pali oraz p. B. Kraj.

  Promowanie dobrych praktyck edukacyjnych w regionie, kraju i na świecie – również poprzez działania ambasadora eTwinning (I miejsce ex aequo w konkursie ogólnopolskim na przedstawiciela tego programu), daje nam dużo satysfakcji, prowadzi do wymiany doświadczeń, rozwija umiejętności zastosowania innowacyjnych metod nauczania oraz promuje szkołę i gminę Daleszyce. Zdobyliśmy wyróżnienie w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie LLP Eduinspiracje, a nasze projekty edukacyjne promowane są na stronach Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.

  W pierwszych dnia września nasze doświadczenia i wysiłki zostały ponownie nagrodzone. Certyfikat Innowacyjnej Szkoły Microsoft jest efektem naszej pracy w szkole oraz kilkuletnich działań na światowej platformie Partners in Learning. Koordynator działań: p. Bożena Kraj dzieliła się naszą dobrą praktyką szkolną, publikując wszystkie materiały dydaktyczne dotyczące najciekawszych projektów; przeszła cykl szkoleń i zakwalifikowała się na roczny kurs uzyskując tytuł Microsoft Innovative Trainer. Na prośbę profesora Chrisa Gerry, brytyjskiego edukatora i specjalisty od innowacyjności, opublikowała artykuły, które w dziale Project Based Learning osiągnęły 2 i 3 miejsce pod względem zainteresowania i ilości komentarzy. Ważnym elementem naszych innowacyjnych działań była trzykrotna, kwalifikacja konkursowa i uczestnictwo w Ogólnopolskim Forum Innowacyjnych Szkół i Nauczycieli organizowanym przez Microsoft, Głos Nauczyciela i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, a działania Europejskiego Klubu Językowy TIK nagrodzono tytułem finalisty. W 2013 roku przedstawiciel naszej szkoły znalazł się w gronie czterech nauczycieli z Polski zaproszonych przez Microsoft Polska na tygodniową Światową Konferencję Computers in Education, która zgromadziła nauczycieli akademickich, edukatorów i specjalistów od TIK z 40 krajów świata. Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły było również nasze uczestnictwo w brukselskiej konferencji SchoolNet w zakresie innowacyjnych scenariuszy lekcyjnych i metod pracy.

  Ciesząc się z wyróżnienia w postaci Certyfikatu Innowacyjnej Szkoły Microsoft, czynimy kolejne kroki, aby innowacyjne metody nauczania skutecznie przygotowywały naszych uczniów do życia  i funkcjonowania w społeczeństwie XXI w.

   

   

 • ZAPROSZENIE

  Wszystkich rodziców i opiekunów uczniów naszego GIMNAZJUM serdecznie zapraszamy na spotkanie z dyrekcją oraz wychowawcami dnia 16 września 2014 roku (wtorek) o godzinie 17:00.

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

 • POMÓC MOŻE KAŻDY, TO NIC NIE KOSZTUJE

  ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

  Drodzy Uczniowie!

  Rozpoczął się nowy rok szkolny, więc czas zacząć zbiórkę plastikowych nakrętek. W tym roku nadal będziemy wspierać Kacpra Pietronika. Chłopczyk urodził się w 2006 roku,cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

  Pieniądze uzyskane z recyklingu plastikowych nakrętek przyczynią się do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla chłopca.

  POMÓC MOŻE KAŻDY, TO NIC NIE KOSZTUJE.

  Wszystkich zaangażowanych w zbiórkę, prosimy przekazywać nakrętki do wychowawców lub bezpośrednio do pań woźnych (jeżeli będzie ich bardzo duża ilość).

  Zapraszamy do udziału w zbiórce. Osoby aktywnie uczestniczące w akcji charytatywnej otrzymają pozytywne uwagi z zachowania.

  Aleksandra Czajkowska z klasą II a

 • OGŁOSZENIE

  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach ogłasza nabór wniosków do Funduszu Stypendialnego Ikea Family (edycja programu 2014/2015) prowadzonego przez  Fundację Świętego Mikołaja i firmę IKEA Retail Sp. z o. o.

  Więcej informacji kliknij TUTAJ

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach
  ul. Sienkiewicza 11 b
  26 - 021 Daleszyce
  województwo świętokrzyskie
 • Sekretariat:(041) 30 - 20 - 700 lub 30 - 20 - 702
  Fax: (041) 30 - 20 - 703
  Dyrektor: (041) 30 - 20 - 704
  Wicedyrektor: (041) 30 - 20 - 705
Linki