• Paczuszka dla Maluszka

• W dniach 7 - 22 grudnia nasza szkoła wzięła udział w akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowanej przez Fundację Małych Stópek. W akcję włączyli się nauczyciele, uczniowie Szkoły Podstawowej i Przedszkola oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce. Zebraliśmy dziesięć dużych pudeł o wadze około 30 kg każde, które przekazaliśmy fundacji. A znalazły się w nich artykuły higieniczne takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, chusteczki nawilżane i inne. Jej adresatami są zaprzyjaźnione z fundacją instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojaawiły się na świecie. Symbolem akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję, dzieciom z Koła Wolontariatu za pomoc w liczeniu i pakowaniu artykułów. Dziękujemy również pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce za rozpropagowanie akcji w urzędzie i zebranie artykułów.

Henryka Karyś

Aneta Oszczepalska