• Kuchnia

•

Kuchnia działająca przy naszej szkole  przygotowuje codziennie około 450 obiadów dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach, szkoly podstawowej w Brzechowie oraz dla przedszkola i żłobka. Dodatkowo przygotowuje 200 śniadań i ponad 100 podwieczorków. Jest to możliwe dzięki profesjonalnemu wyposażeniu kuchni oraz fachowej kadrze. Możemy poszczycić się tym, że dostosowano ją do standardów Unii Europejskiej. Dzięki staraniom kierownika stołówki szkolnej i kuchni szkoła spełnia standardy HACCAP.  W skład kompleksu kuchennego wchodzą: kuchnia, obieralnia, zmywalnia, magazyny, pokój socjalny, szatnia i wc.

Aby jednak mówić o sprawnym działaniu, trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę personel, który całe serce wkłada w przygotowanie posiłków, dba, by były one smaczne i pożywne. W skład personelu kuchennego wchodzą: Jolanta Stępień – szef kuchni, Katarzyna Duda – kucharz, Urszula Gawęcka, Malgorzata Bęben, Monika Rzepecka, Renata Stępień, Katarzyna Golmento, Anna Parkita, Beata Kosinska – pomocnicy kucharza, Anna Włodarczyk – intendent i Barbara Kapkowska - dietetyk. Nad całością czuwa kierownik świetlicy i stołówki szkolnej – pani Beata Łatasiewicz.

Dzięki jej pracy, staraniom i wysiłkom udaje się nawiązać współpracę z instytucjami, które wspierają kuchnię w przygotowywaniu darmowych posiłków dla najbiedniejszej grupy uczniów.